Ana sayfa Güzellik Elektriklenen Saçlara Çözümler

Elektriklenen Saçlara Çözümler

Elektriklenen Saçlara Çözümler

Elektriklenen saçlara çözüm mü arıyorsunuzSaçlar neden elektriklenir? Elektriklenen saçlardan nasıl kurtulursunuz?

 

Saçlar Neden Elektriklenir?

Saçları elektriklenmesine sebep olan en önemli etken, kullandığınız şampuanın saçlarınıza uygun olmamasıdır. Yanlış seçilen şampuan saçlarınızı elektriklendirmenin yanında, saçlarda mat görünüm, şekilsizlik, kepek ve hatta dökülme yapabilir. Tüm bu saçlarınıza zarar veren etkenlerden kurtulmak için şampuan seçiminize dikkat etmeli, araştırarak, deneyerek ya da en güzeli uzman birine danışarak karar vermelisiniz.

 

Saçlarınızı elektriklendiren diğer bir öğe ise, sık sık kullanılan saç maşaları, düzleştiricilerdir. Her ne kadar saçlarınıza güzel bir görüntü sunsa da, saç maşaları ve düzleştiriciler saçlarınıza ciddi zararlar verir. Soluk, cansız, kırıklarla dolu bir görüntü istemiyorsanız, bu işlemleri sık sık yapmamaya çalışın.

 

Elektriklenen Saçlara Çözümler

Yıkama hataları... Saçlarınız ıslakken daha hassas olurlar. Islak saçlara uyguladığınız her ters hareket, daha fazla yıpranmasına ve elektriklenmesine neden olur. Saçlarınızın elektriklenmemesini istiyorsanız, yıkama esnasında sert hareketlerden kaçınmalısınız.

 

Saçlarınızın sağlıklı olması için, her şeyden önce onları içten beslemelisiniz. Vücutta su eksikliği bulunması durumunda saçlarınız, cildiniz, tüm vücudunuz kuruyup, sağlıksız bir görünüm alacaktır. Bol su içmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

 

Saçlarınızı çok kuruyken taramak da hem elektriklenmesine hem de kırılmasına neden olur. Saç tipinize uygun bir serum uygulayıp tarayabilirsiniz.

 

Elektriklenen Saçlardan Kurtulmak İçin Ne Yapabiliriz?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi saç yapınıza uygun şampuan kullanımı, saçlarınızı elektriklenmeden kurtarmak için ilk adımdır.

 

Şampuan sonrasında, saçlarınıza hitap eden zengin içerikli bir saç bakım kremi kullanmanız, hem saçlarınızı elektriklenmekten kurtaracak, hem de kolay taranmasını sağlayacaktır.

 

En azından haftada bir saç bakım ürünleri,  bakım yağları, saç maskeleriyle saçlarınıza destek vermelisiniz. Doğal bakımı tercih ediyorsanız, evde kendinize güzel saç bakım maskeleri yapabilir ve uygulayabilirsiniz.

 

Günde en az 1 litre su içmeli ve protein alımın arttırmalısınız. Saçlarınızı çok kuruyken taramamalı, hafif nemli haldeyken taramalısınız.

 

Saç maşaları, fönler ve düzleştiricilere ara vermek, saçlarınız için yapılmış en büyük iyilik olacaktır. Özellikle saç düzleştirici ve maşaları özel günlerinizde kullanmak üzere saklayın.

 

Saçlarınızın elektriklenmemesi için, saçlarınızı kuruturken fön ya da saç kurutma makinesini yakından tutmayın. Saçlarınıza dokunduğunuzda elinizi yakıyorsa çok yakından kullanıyorsunuz demektir.

 

Saçlarınızı karmakarışık bir şekilde kurutmayın. Saç kurutma makinenizi tam tepeden tutup kurutun saçlarınızı. Yandan ya da eğilip tersten kurutayım ki düz olsun derseniz, doğal olarak saçlarınız elektriklenecektir.

Bir önceki yazımız olan Ruh Sağlığı Nasıl Geliştirilir? başlıklı makalemizde Depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here