Ana sayfa Güzellik Lens Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Lens Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Lens Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Lens teknolojisi gözlük kullanımını adeta tarihe gömen bir teknolojidir. Ancak lens seçimi de kendine özel bir takım sırları ve ipuçları bulunan bir şeydir. Lens seçerken sizlere tavsiye edeceğim en önemli kural, konusunun uzmanı bir göz doktoruna danışmadan kesinlikle lens kullanılmasıdır.

 

Bunun haricinde ise aşağıda sizler için sıraladığımız len kullanımı için gerekli ipuçları göz önüne alınmalıdır. Doğru lens kullanımı aynı zamanda unutmayın ki doğru makyajı da desteklemekte ve yüz güzelliğini artırmaktadır.

 

Lenslerinizi taktıktan sonra makyaj yapın ve çıkardıktan sonra temizleyin.

Hassas gözler için olan makyaj malzemelerini tercih edin.

Suda çözünebilen makyaj malzemelerini kullanmaya özen gösterin.

Eye – liner‘ı gözünüzün iç kısmına sürmeyin,

Üç ayda bir eye-liner ve maskaralarınızı değiştirin.

Gözleriniz kızarmış ve enfekte iken kesinlikle makyaj yapmayın. Belirtiler devam ederse doktorunuza danışın.

 

Makalemizin başında söylediğimiz gibi lens seçimi çok önemlidir. Özellikle hassas gözler için lens seçmek ayrı bir dikkat ve seçicilik gerektirmektedir. Lens seçerken bu konuda uzman doktorların tavsiyeselerini dikkate alarak seçim yapmalısınız. Aksi halde malesef hassas gözlere sahip olan insanlarda çeşitli rahatsızlıklar görülebilir. Ayrıca bir tek hassas gözler değil, normal bir insanda dahi çeşitli hastalıklar oluşmasına sebep olmaktadır.

 

İnternet üzerinden fiyatlara aldanarak kesinlikle lens almamalısınız. Doktorlar tarafından tavsiye edilen ve kişiye özel lens kullanmanızda oldukça fayda bulunmaktadır. Sizlere lens konusunda daha sonraki makalelerimiz de bilgiler vermeye devam edeceğiz. Hangi lens markalarının hangi gözlere göre kullanılması gerektiği, lens seçerken hangi prosedürler gerekmekte gibi bir çok bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Hamam Otu Yağı Kullanımı Faydaları Yan Etkileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here