Ana sayfa Diyet ~ Zayıflama Anti-Aging Yoga Etkisi

Anti-Aging Yoga Etkisi

Anti-Aging Yoga Etkisi

Birçok kadın stres azaltmak için anti-aging yoga tercih eder. Geleneksel egzersizin aksine yogada nefes alma ve duruş teknikleri farklıdır, derin nefes gibi meditatif tekniklerle dolaşım, denge ve esneklik kazanılır. Hareket gücü artar, rahatlatır ve vücudu temizler.

 

Anti-Aging Yoga Etkisi

Yoga stres ve kilo verme konularının dışında ayrıca gençleştirir de. Maksimum fayda sağlamak için haftada 3 kez yapılmalıdır. Daha genç bir görünüm ve genç bir ruh için temel bir tekniktir. Birkaç yastık, duvar ve kaymaz bir yüzey yeterli olacaktır. Nefesi derinden ve burundan alıp burunda verin.

 

Eklem ve kaslarınızı önce ısıtın. Ayak parmaklarınız ileriye baksın ve yavaşça dizlerinize doğru eğilin. Ellerinizi kaldırın kollarınızı gevşetin ve omuzlarınızı geriye doğru ve yukarı doğru döndürün. Doğruca öne bakın ve 1 dakika boyunca derin nefes alın. Kollarınızı yanlara doğru açın bacaklarınızı da açarak ayakta durun. Sol bacağı sola gergince kaydırın.

 

Sağ bacak 90 derece şeklinde gergince sağa doğru bükülsün. Vücudunuzu sağa itin ve nefes alarak 30 saniye bekleyin. Diğer tarafa da bunu yapın. Bu hareketin aynısını bir de kol havadayken yapın.

 

Ağaç pozisyonu duruşunu yapın. Ayakta dururken bacağınızdan birini diğer bacağın bileğine dayayın. Kollar havadayken ellerinizi birleştirin. Sanki yukarıdan çekiliyormuşsunuz gibi gergin durun ve nefes alın. Aynısını diğer bacakla da yapın.

 

Yüzüstü yere uzanın ve vücudunuzu yere bastırın. Kafanızı kaldırın ve kol arkalarını bacaklarınızı iyice bastırın ve gerin. Yere oturup bağdaş kurun vücudunuzu döndürmeden karın ve belden destek alıp sağa ve sola yavaşça ve gergince kıvrılın. Ortadayken nefes alın ve yanlarda nefes verin.

 

L pozisyonuna geçin, bunun için yere sırtüstü uzanın bacaklarınızı havaya kaldırarak bir duvara yaslayın. Kollar yanda olsun ve rahatlayın. 1 dakika boyunca gözlerinizi kapatın ve derin nefes alıp verin. Boyun ağrısı, yüksek tansiyon ve glokom hastalığınız varsa bunu yapmayın.

 

Üst bedeninizi destekle kaldırın kalçadan aşağısı yerde olsun. Uzanırken bağdaş kurun ayaklarınız bitişikken dizlerinizi yavaşça karnınıza doğru çekin ve itin. Yoga duruşları yer çekiminin etkisini azaltarak kasların ve organların yaşlanmasını ve sarkmasını frenlemektedir. Bedensel denge ve koordinasyon gelişmekte, beden duruşu düzelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ruh Sağlığı Nasıl Geliştirilir? başlıklı makalemizde Depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here