Ana sayfa Anne ~ Çocuk Çalışansanız ve Hamileyseniz Bu Öneriler Size

Çalışansanız ve Hamileyseniz Bu Öneriler Size

Çalışansanız ve Hamileyseniz Bu Öneriler Size

Günümüzde hem çalışmak hem de hamilelik sürecini yaşamak zorlu olabiliyor. İş yaşamının getirmiş olduğu stresin yanı sıra, hızlı koşuşturma telaşı bir anda bizi hamilelik sürecimizden uzaklaştırabiliyor. Ayrıca gerçek bir gebelik dönemi yaşamamızı ve bu gebelik döneminin zevkini çıkarmayı engelliyor. Çalışan hamilelerin işine yarayacak bir kaç öneri listesi hazırladık. Bu listede, bu dönemi kolay atlamanıza yardımcı olacak bazı fikirleri ve önerileri bulacaksınız. İşte o öneriler.

 

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır ve kahvaltınızı kesinlikle ihmal etmeyin. İşe giderken mutlaka kahvaltınızı yapın. Kahvaltıyı yapmanız gün içerisinde hem sizin zindeliğinizi koruyacaktır, hem kan şekerinizin düşmesini engelleyecektir hem de bebeğinizin sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

 

Olası kan şekeri düşmelerini önlemek adına, az ama sık sık yemek yiyin. Böylece devamlı olarak kan şekerinizi dengede tutabilirsiniz.

 

Günlük olarak 3 veya 4 porsiyon süt ürünlerinden yapılmış mamüller tüketmeye özen gösterin.

 

Yine günlük olarak 6 veya 7 porsiyon meyve ve sebze tüketilmelidir. Vücudunuzun canlılığı ve bebeğinizin güçlenmesi için mutlaka gereklidir.

 

Balık, et, tavuk gibi ürünleri fazla yağlı olarak pişirmeyin. Mümkünse ızgarada veya fırında yağsız şekilde pişirmeye özen gösterin.

 

Günlük sıvı tüketiminiz en az 3 litre olmalıdır. Vücudunuzun su kaybını ve bu şekilde dengeleyebilirsiniz. Ayrıca, vücudunuz ve bebeğiniz için gerekli olan mineralleri su içerek alabilirsiniz.

 

Fazla ve gereksiz kalori alımını durdurun. Gereksiz yere bolca tahıl ürünleri tüketmeyin. Dengeli bir şekilde bir beslenme düzeni kurarak her besin öğesinden belli miktarda almaya özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Gebelik Sürecinde Beslenme başlıklı makalemizde Anne Sütü, Beslenme ve Gebelik hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here