Ana sayfa Güzellik Cilt Güzelliğinizi Doğallıkla Koruyun

Cilt Güzelliğinizi Doğallıkla Koruyun

Güzelliğinizi Doğallıkla Koruyun

Cilt çok kurudu, sivilcelendi, siyah noktalar arttı ya da donuklaştı mı? Hiç üzülmeyin. Uygulacağınız pratik maskeler ile yüzünüzü sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta cildinize uygun bir maskeyi bulmanız.

 

Cilt kuruluğu ciltte kaba, pullu, kırışık görünüme sebep olup kaşıntıya ve çatlamalara yol açabilir. Cildin kurumaya eğilimi yaşla birlikte artar. Cilt kuruluğunu gidermek için normal cilt yağlarının kaybolmasını engellemek ve cilde yağ eklemek gerekir. Cildin su ile ıslatılması durumu kötüleştirir, çünkü cildi yumuşak tutan doğal yağları uzaklaştırır.

 

Cilt Güzelliğinizi Doğallıkla Koruyun

Sabunlar ve uygunsuz kozmetik ürünler, hatalı cilt bakımları da benzer etkileri yaparak kaba görünüme yol açar, cildi yıpratır, cildin erken yaşlanmasına sebep olur. İşte bu gibi durumlar kadınları üzer. Ve tam bu sırada karşılarına cilt maskeleri çıkar. Güzelliğine düşkün kadınlar cilt maskelerine birer kurtarıcı gözüyle bakarlar. (Gerçi erkekler de artık yüzlerine maske uyguluyor.) Zira cildiniz çok mu kurudu, sivilce mi çıktı, siyah noktalarınız mı arttı, uykusuz mu kaldınız? Hemen cildinizi temizleyip ihtiyacınıza uygun bir maskeyi uygulayabilirsiniz.

 

Uzmanların önerdiği evde kolayca hazırlanabilir maskeler olduğu gibi tembel bayanlar ya da işten güçten başını alamayanlar için çeşit çeşit kozmetik ürünler de mevcut. Ancak unutulmamalı ki ne tip bir maskeyi ne kadar sıklıkla uygulayacağınız tamamen cildinizin cinsine bağlı. Eğer cildiniz yağlıysa, maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Cildiniz normal ve kuru ise yine haftada bir kez uygulayabilirsiniz; fakat kuru ciltler için mutlaka nemlendirici özelliği olan bir maske uygulamalısınız.

 

Bu arada sakın vücudunuzu da ihmal etmeyin. Nemlendirici özelliği olan maskeleri vücudunuza da çekinmeden uygulayabilirsiniz. Maskeleri uygulamadan önce mutlaka yüzü temizlemek gerekiyor. Zira maske temizlenmiş cilde uygulanır, ardından mutlaka ya nemlendirici ya da sıklaştırıcı özellikteki kremler sürülür.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi Türleri başlıklı makalemizde Cilt Lekeleri ve Kahve hakkında bilgiler verilmektedir.

4 YORUMLAR

  1. Güzellik deyince benim aklım gidiyor 🙂 Böyle güzel konuları ve ipuçlarını bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Güzelliği korumak için mutlaka önceliğiniz doğallık olmalı. Doğal güzellik gibisi yok. Kimyasal madde içeren makyaj malzemelerinden uzak durmak gerekiyor.

  2. Güzellik denilince bende çıldıran kadınlardan biriyim. Kadın dediğin kendine bakan, kendine özen gösteren olmalı. Tabi bunu yaparken başkası için değil kendisi için yapan olmalı.

  3. Ne olduğu belli olmayan kimyasal makyaj ve güzellik malzemeleri kullanacağınıza bu şekilde kendi ellerinizle doğal ürünler yapabilirsiniz.

  4. Doğrusunu söylemek gerekirse güzelliğinizi korumak için bitkileri kullanmakta fayda var. Doğal güzelliğinizi ancak bu şekilde korursunuz. Kimyasal madde içerikli kremler olsun güzellik makyajları olsun bunların hiçbiri sağlıklı değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here