Ana sayfa Güzellik Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

Cildimizde ve özellikle yüzde oluşan siyah noktalar karşı bitkisel ve doğal bir çözüm kürü arayanlar için sizlere yapımı ve uygulanışı oldukça basit ama son derece etkili bir doğal tedavi kürü olanağı sağlayan yoğurt, limon suyu, bal karışımı doğal maske kürünü paylaşacağız.

 

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

Siyah noktalara kesin çözüm olabilen bu yüz maskesi 1 ay boyunca akşamları yatmadan 1 saat öncesinden yüze uygulanmalı ve sonrasında yatağa girmeden evvel yüzler yıkanmalıdır.

 

Gerekli Malzemeler

  • 1/4 kase ev yapımı doğal yoğurt
  • 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 1 çay kaşığı süzme bal

Bu üç doğal malzemeyi yüzümüze sürdükten sonra ortalama 30-45 dk arası bekletiyor ve yüzümüzü daha sonra duruluyoruz. En az haftada 2-3, ortalama ise her gün yapılması durumunda yüzdeki siyah nokta ve sivilceler için doğal tedavi imkanı sağladığı biliniyor.

 

Genelde 1 aylık uygulama sonrasında yüzdeki siyah noktalar temizlenmeye başlıyor ve cilt gözenekleri açılarak daha rahat nefes alabiliyor. Gözenekler bir kez açıldı mı artık yüzde,  burunda, yanak üstünde, alında ve yüzün diğer bölgelerinde görülen siyah noktalar artık kolay görünmemeye başlıyor.

 

Aşırı miktarda siyah nokta üreten cilde sahip kişilerde ortalama birkaç ay siyah noktalar için yoğurt maskesi kürünü uygulamalarını tavsiye ediyoruz. Bunun haricinde siyah noktalara bitkisel çözüm sunan aşağıda saydığımız alternatif cilt maskelerini de uygulamanızı öneriyoruz.

 

Bir adet orta boy limon sıkılarak talk pudrası ile karıştırılır ve yüze sürülür.

Aspirin maskesi adını verdiğimiz ve salisilik asit içeren aspirinden birkaç tane alınır ve bir yemek kaşığı suda eritilir. Ardından sivilce akne olan bölgelere doğal sivilce tedavisi amacıyla uygulanır.

 

Banyo suyuna 3 adet limonun suyu sıkılarak dökülür ve karıştırılır. Bu suyla banyo edilir. Kaya tuzu bir bardak suda eritilir ve bu suyla yüz yıkanır. Bir kaşık bal yüze sürülür ve 15 dk kadar yüzde ince bir tabaka oluşturacak biçimde bekletilir. Bal hem antibakteriyel hem de cildi nemlendirici özelliğe sahiptir.

 

Yumurta akı ile mısır nişastası karıştırılarak bir havanda dövülür çırpılır. Ardından yüzdeki siyah ve kahverengi lekelere uygulanır. Bu karışım aynı zamanda gözenek sıkılaştırmak için de oldukça faydalıdır.

 

Mini yüz gerdirme estetiği etkisini oluşturduğu söylenen yumurta akı maskesi, kırışıklık giderici, yüzdeki kırışıklıkları önleyici ve yaşlanmanın etkileri olan gıdı ve yanak sarkmasına karşı bitkisel çözüm sunmaktadır.

 

Siyah noktalar en çabuk nasıl geçer?

Salisilik asit : Bu, siyah noktalar için temizleyici veya losyon olarak reçetesiz satılmaktadır. Hasarlı cildin üst tabakasının çıkarılmasına yardımcı olur. Salisilik asit, saç köklerinin tıkanmasını önlemek için ölü deri hücrelerini çözer.

 

Tariflerle siyah noktalardan nasıl kurtulursunuz?

Yapmanız gereken tek şey bir yemek kaşığı karbonatı iki yemek kaşığı su ile karıştırmaktır. Bu macunu yaklaşık 15-20 dakika uygulayın ve ılık suyla yıkayın. Kabartma tozu doğal bir eksfoliye edicidir ve antibakteriyel özellikleri herhangi bir tahriş ve enfeksiyon olasılığını uzak tutar.

 

Vazelinle bir gecede siyah noktalardan kurtulun

Yüzünüzün her yerine bir kat vazelin uygulayın. Ardından burun ve yanaklarınızın üzerine birkaç kat plastik sargı yerleştirin. Gece boyunca bırakın ve sabah çıkarın. İki pamuklu çubuk ve parmaklarıyla gözeneklerindeki yağı ve kalıntıları temizleyin.

 

Kabartma tozu siyah nokta çeker mi?

Kabartma tozu, gözeneklerinizi tıkayan ve siyah noktalara yol açan maddeyi çıkarmak için çok az şey yapar. Çoğu zaman siyah noktaların neyden yapıldığını unuturuz: ölü deri ve sebum (yağ). Bu bileşenleri göz önünde bulundurarak daha uygun bir tedavi yöntemi bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here