Ana sayfa Güzellik Kirpik ve Dudaklarınızı Nasıl Vurgulayacağınızın İpuçları

Kirpik ve Dudaklarınızı Nasıl Vurgulayacağınızın İpuçları

Kirpik ve Dudaklarınızı Nasıl Vurgulayacağınızın İpuçları

Kirpik

Gözler kadar kirpik de önemlidir. Kirpiklerinizi daha uzun, dolgun ve kıvrık göstermeniz için piyasada pek çok rimel var. Kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Ancak sürerken şu noktalara dikkati rimelinizi kirpik dibinden ucuna ve aşağıya doğru bakarak sürmelisiniz. Gözlerinizi daha büyük göstermek için dış yarıdaki kirpiklere daha fazla maskara uygulayın.

 

Kirpik Vurgulama İpucu

Rimel sürmekten hoşlanmıyorsanız size pratik ve kullanışlı bir önerimiz var: Kirpik perması. Bu yöntem sayesinde kirpikleriniz daima kıvrık ve dolgun görünüyor. Peki kirpik perması nasıl uygulanıyor? Göze hiçbir zararı olmayan kimyevi iki ilaç hazırlanıyor. Bu ilaçlardan biri kıvrılmayı, diğeri kalıcılığı sağlıyor. Her iki Haç sırayla kirpik diplerine sürülüyor. 15′er dakika bekletiliyor. 30 dk. sonra artık kirpikleriniz daha kıvrık. Kirpik permasının kalıcılığı ise 1-2 ay sürüyor.

 

Kirpiklerinizin renginden memnun değilseniz o halde kirpik boyası yaptırmalısınız. Sarışınlara ve kirpik kılları açık olanlara önerilen bu yöntemde 4 farklı renk mevcut: kahve, gri, mavi siyah ve siyah, 10 dakika içinde, dayanıklılığı l ay süren yeni kirpik renginiz hazır!

 

Dudaklar

İnce dudaklar

Daha kalın görünümlü dudaklara kavuşmak istiyorsanız, dudaklarınızın dış bölümünü kalemle çerçeveleyin. Ayrıca parlak renk rujları tercih edin.

 

Düşük dudaklar

Dudağınızın birleşme noktalarına fondöten sürün. Üst dudağınızın kenarına kalemle çizgi çekin. Alt dudağınıza daha kalın çizgi çekin.

 

Kalın dudaklar

Dudaklarınızı ince göstermenin yolu fondöteni dudakların’ çevresine sürmekten geçiyor. Ayrıca kesinlikle mat renk rujları tercih edin.

Bir önceki yazımız olan Hamam Otu Yağı Kullanımı Faydaları Yan Etkileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here