Ana sayfa Güzellik Maske yapmanın incelikleri

Maske yapmanın incelikleri

Maske Yapmanın İncelikleri

Artık kozmetik ürünlerinde aranan en önemli özellik, maske yapmanın incelikleri ve içeriğinin doğal maddelerden oluşması. Geçmiş dönemde bir çok kozmetik firması özellikle kimyasal maddeler kullanarak kadınların cildine geri dönüşü olmayan hasarlar verdi. Son dönemde bir çok firma sloganında doğallığı vurgulamaya başladı. Neden biz de evimizde tamamen doğal ürünler ile bir maske hazırlayıp kendimize uygulamıyoruz diye düşündük.

 

Maske yapmanın incelikleri

Öncelikle maskeyi cildinize mevsim geçişlerinde uygulamalısınız ve bunu 1 ya da 2 haftalık dönemler halinde kullanmanızı öneririz.

 

Bir çok dermatoloğa göre cildin üzerine ince bir tabaka halinde sürülen kremlerin yerine; 3 mm veya yarım santim kalınlığında sürülen ve dış etkenlere cildi tamamen kapatan maskeler, maskenin içerisinde bulunan cildiniz için çok önemli  vitamin ve mineralleri daha kolay emiyor, bu sayede cilt sağlığınız için önemli bir katkı sağlamış oluyor.

 

Şimdi uygulama kısmına kısaca değinelim;

Öncelikle maskeyi uygulamadan önce cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Bunun için bir parça pamuğa temizleme sütü dökerek cildinizi iyice temizlemeniz gerekmektedir daha sonra ılık ve bol su ile cildinizi yıkayıp, havlu ile tampon hareketi yaparak kurulamalısınız.

 

Daha sonra cilt tipinizi belirleyerek, cildinize en uygun meyve ve sebze seçimini yapmanız gerekmektedir. Yapraklı sebzeleri kaynar suda 3 dakika beklettikten sonra bir kenara alıp soğumasını bekleyin ve soğuduktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Diğer sebzeleri ise mutfak robotunuzdan geçirerek, akmayacak kıvama gelinceye kadar bekletip cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Yüz maskesi yapmanın en kolay yolu nedir?

  • 2 yemek kaşığı karıştırın. 1 çay kaşığı ile kolloidal yulaf ezmesi. kabartma tozu, ardından bir macun yapmak için yeterli su ekleyin.
  • Yüze uygulayın, 15 dakika bekletin, ardından ılık su ile durulayın.

 

Maskeyi sürerken göz ve dudak çevreniz dışında tüm yüzünüze ve boynunuza kalın bir tabaka halinde sürün. Maskenin akmaması ve cildinizin maskenin içerisindeki mineralleri daha iyi özümsemesi için rahat bir yere uzanarak zihninizi ve kafanızın içindeki düşüncelerinizi boşaltmanız gerekiyor. Bu sayede vücudunuz rahatlayacak, maskenin içerisindeki vitamin ve mineralleri daha iyi özümseyerek akmamasını sağlayacaktır.

 

Maske yapmak için hangi hammaddeler kullanılır?

  • Dokunmamış kumaş ilk temel bileşendir.
  • Antibakteriyel filtre bezi. Orta astar olarak antimikrobiyal filtre bezi kullanılır, her türlü tozu pürüzsüz bir şekilde süzme işlevine sahiptir.
  • Burun ateli.
  • Kayış.
  • Maske kağıt kutusu.

 

Sitemizdeki bir çok maske tarifinin önerdiği süre kadar cildinize uygulamalısınız aksi halde cildinizde gereğinden fazla beklemenin sonucu ile sizin için zararlı olabilir.

 

 

Hangi maske yapmanın incelikleri için araç kullanılır?

Kompozisyon panelinde veya Katman panelinde seçili bir katmanda bir şekil aracıyla sürükleyerek bir maske oluşturabilirsiniz. Not: Bir şekil katmanına maske çizmek için, Araçlar panelinde bir şekil aracı etkinken Araç Maske Oluşturur düğmesini tıklayın. Daha fazla bilgi edinmek için şekil araçlarını sürükleyerek nasıl şekil oluşturacağınızı görün.

 

Maske yapmanın incelikleri için hangi kalıpları kullanıyorsunuz?

Maske yapımı için özel olarak formüle edilmiş bir döküm lateksine ihtiyacınız var. Ayrıca maskeyi oluşturmak için kullanacağınız kafanın yontulmuş bir modeline de ihtiyacınız var. Kükürtsüz bu amaç için mükemmel bir seçimdir. Daha sonra, lateks maske heykelinin iki parçalı bir kalıbını oluşturmak için bir döküm alçıya ihtiyacınız olacak.

 

Kalıplar için hangi malzeme iyidir?

Karbon ve hidrojen kimyasal bileşimi tamamlar ve son derece kararlı ve reaktif olmayan bir ürünle sonuçlanır. Bu atom birliği, bir kalıba dökülebilen ve sertleşerek bir katıya dönüştürülebilen bir malzeme oluşturur.

 

Maskeler için ne tür silikon kullanıyorsunuz?

Silikon maske yaklaşık 2 libre silikon alır. Bu işlem Gel-10 veya Gel-00 ile yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı için Hafta sonu Detoksu başlıklı makalemizde Cilt Bakımı, Kahve ve Karaciğer hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here