Ana sayfa Güzellik Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi Türleri

Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi Türleri

Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi Türleri

Lazerle cilt yenileme tedavisinde değişik bir takım cilt lekeleri lazer tedavileri teknikleri ve türleri kullanılmaktadır. Önemsiz sayılabilecek küçük cilt lekeleri için yoğun darbeli ışık (IPL) denilen lazer tedavi yöntemi tercih edilmektedir. IPL lazer tedavilerinde ciltte leke olan bölgeye odaklanan lazer ışığı hafifte olsa cilt yanığı oluşturma riski doğurabilmektedir.

 

Bununla birlikte lazerle cilt lekeleri tedavisinin faydaları ve zararları hakkında yazdığımız makalemizi de okuyarak, kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Tedavi esnasında ne gibi sorunlarla karşılaşacağın hakkında da bilgiler bulunmaktadır. Göreceğiniz gibi hemen karar alıp uygulayacağınız bir yöntem olmadığını anlayacaksınız.

 

Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi Türleri

Özellikle esmer tenli kişilerde görülen deride koyu renge neden olan melaninin pigmentine yoğunlaştığı için cilde zarar verebilir.  Fraksiyonel lazer tedavisi ise   güneşten zarar görmüş cildin melanin  pigmentinin aşırı biçimde yoğunlaştığı ve cilt lekesi adını verdiğimiz deri renginde koyulaşmalara ve hasarlara neden olan doku ve cilt hücrelerini ortadan kaldırmak için kullanılır. Daha farklı kullanım amacı da bulunmaktadır. Ancak o kullanım amaçları şuan konumuza uygun değil. Uygun olmadığı için o konuya girmiyoruz. Ancak ileriki zamanda o konuyada gireceğimizden emin olabilirsiniz.

 

Lazer Tedavi Türleri

Fraksiyonel lazer ile cilt lekeleri tedavisi neticesinde iyileşme süreci hızlanmakta ve cildin daha fazla cilt lekeleri ile kaplanmasına engel olmaktadır. Yani fraksiyonel lazer bir yandan cilt lekelerini tedavi ederken diğer yandan da bu lekelerin yayılmasını durdurmaktadır.

 

Son olarak, (LED) dediğimiz ışık kaynağı cihazlar ile yapılan cilt lekeleri tedavisi de günümüzde tercih edilmektedir. Hatta en sık tercih edilen tedavi yöntemler arasında da diyebiliriz. Çoğu zaman led kaynaklı cihazlarla bu sorunun çözümü sağlanmakta.

 

LED cihazları gerek evde gerekse güzellik merkezlerinde kullanım avantajına sahip olup evde cilt lekeleri lazer tedavisi için ideal yöntem olarak adlandırılır. LED ile cilt lekesi tedavisinde de ciltte melanin  üretimini azalmakta ve cilt lekeleri önemli ölçüde azalmaktadır. Cilt lekelerinin en sıkıntılı olarak bilineni olan ciltteki esmer ve kahverengi lekeler için   CO2, Erbiyum ve Fraxel lazer yöntemleri de bir hayli etkili olmaktadır. Son zamanlarda bu yöntemlerde sık sık kullanılmaya başlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hamam Otu Yağı Kullanımı Faydaları Yan Etkileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

4 YORUMLAR

  1. Cilt lekeleri biz kadınların en çok sıkıntı yaşadığımız konudur. Sitenizi takip ettiğim kadarıyla bu konuda güzel öneriler ve tavsiyeler veriyorsunuz. İlgi çekici yazılarınız için teşekkür ederim.

  2. Evimşen sana katılıyorum. Çok doğru söylemişsin. Biz kadınların en çok sinir olduğu şeylerden biri cilt lekeleri ve sivilceler 🙂 Bu arada çok güzel ismin varmış ya. İlk defa duymama rağmen çok güzel geldi bana.

  3. Demek cilt lekeleri için farklı lazer tedavi yöntemleri varmış. İlk defa duydum. Güzel bilgilendirici yazı olmuş.

  4. Cilt lekeleri için lazer tedavisi bazı kadınların ciltleri hassas olduğu için tavsiye edilmiyor. Onun yerine a07a07de paylaşılan cilde iyi gelen doğal yöntemler ve bitkisel kürleri kullanmanız daha faydalı bence.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here