Ana sayfa Güzellik Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisinin Faydaları Zararları

Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisinin Faydaları Zararları

Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisinin Faydaları Zararları

Evde cilt lekeleri için uygulanabilen düşük yoğunluklu lazer cihazları sayesinde yüzeysel ve küçük şekilli cilt lekelerinin tedavisi daha mümkün hale gelmiştir. Özellikle bu cihazların güvenli miktarlarda salınım yaptıkları IPL ışığının cilde nüfuz etmesi neticesinde ciltteki  melanin pigmenti küçük miktarlarda da olsa parçalanabilmektedir.

 

Bu cihazlar pahalı olabilir ama bir dermatolog ofisinde yapılan uzun dönemli cilt lekeleri tedavisinden uzun vadede daha ekonomik olabilir.

 

Lazerle Cilt Lekeleri Tedavisinin Faydaları

Lazer cilt lekeleri tedavisinin potansiyel faydaları, olası risklerinden çok daha fazladır. Lazer tedavileri ile, kimyasal cilt lekeleri gidericilerin oluşturacağı ciltteki renk değişimlerinin önüne geçecek ve ciltte oluşan kimyasal yanıklara dur diyebileceksiniz.

 

Lazer ile leke tedavisi neticesinde cildinizin eski doğal tonu bir an önce yerine geleceği için makyaj ve maskeler ile cilt lekelerini örtmeye ve gizlemeye ihtiyaç duymayacaksınız.

 

Lazerli Tedavisinin Yan Etkileri ve Zararları

Eskiden sadece uzmanlığını almış plastik cerrahlar tarafından uygulanabilen lazer tedavileri günümüzde güzellik ve bakım merkezlerinde kozmetik çalışanları tarafından da uygulanır olmuştur.  Eğitim şartı yavaşça ortadan kalkınca bu durumda da yetkisiz kişiler elinde lazerli cilt lekeleri tedavisinin bir takım fark edilmeyen riskleri ortaya çıkmıştır.

 

Acemi ellerde yapılan operasyonlar ve seanslar neticesinde görülen yanıklar, ciltte kalıcı renk değişimleri, şişlik ve kızarıklıklar ve hatta enfeksiyonlar cilt lekelerinin olası yan etkileri olarak sayılabilir Diğer yandan gereksiz masraf ve acıya katlanmak ta hastaya yüklenilen ekstra maliyetler arasındadır. Ayrıca lazerle leke tedavisinin yanlış uygulamalarının cilt kanseri riskini yükselttiğine ilişkin bilimsel iddialar da mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi Türleri başlıklı makalemizde Cilt Lekeleri ve Kahve hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here