Ana sayfa Güzellik Ciltte Oluşan Çatlaklara Çözümler

Ciltte Oluşan Çatlaklara Çözümler

Ciltte Oluşan Çatlaklara Çözümler

Ciltte oluşan çatlaklar belki de selülitten bile daha fazla can sıkıyor. Çünkü çatlakların tedavisi selülitten daha zordur. Çatlaklar vücudun her yerinde olabilir. Vücut çatlakları renk ayırımı olan çizgilerdir.

 

Küçük deri çatlakları kapatıcılarla geçici bir çözüm olarak kapatılabilir fakat büyük çatlaklar için durum bu kadar kolay değil. Tabi ki umutsuzluğa gerek yok ciltte oluşmuş çatlaklar için iç rahatlatıcı tedaviler var. Kişiye özel çatlak tedavileri seçilmeden önce bu çatlakların neden oluştuğu saptanmalıdır.

 

Ciltteki çatlaklar neden oluşur?

Ani kilo alıp vermek

Tutarsız rejimler yapılıyorsa, kilo sabitlenmiyor ise ciltte çatlaklar oluşacaktır. Bu durum cildin sabitlenmeyen kiloya verdiği tepkidir.

 

Aşırı kilo almak ya da vermek

Çok kilolu olan bir insanın cilt yapısı genişlemiş ve incelmiştir. Cilt uzun süre alışmış olduğu yapıyı kaybedince bozulmaya başlayabilir. Cilt sarkar ve çatlar. Aynı durumlar kilo alındığında da görülür. Birden bire gerilmek zorunda kalan cilt çatlayabilir.

 

Doğum

Doğum sırasında ve sonrasında çatlakların görülmesi bilinen bir şeydir. Evrim geçiren vücut deride de değişiklikler gösterir. Büyüyen karın nedeniyle cilt gerilir ve çatlaklar oluşur.

 

Bağ dokusu zayıflığı

Bağ dokusu zayıflığı ciltle ilgili bir problemdir. Ciltte çatlamalar olur ve bu çatlaklar büyük boyutlarda olabilir.

 

Çatlak tedavileri

Kremler

Kozmetik dünyasında çatlak kremleri çok ilgi görüyor. Nispeten çatlakları tedavi eden bu kremler en azından çatlakların devamını önleyebilir.

 

Lazer

Çatlak tedavisinde en iyi olan yöntemlerden biride lazerdir. Lazer yöntemi sancısız ve iz bırakmaz.

Bir önceki yazımız olan Yüzde Oluşan Lekeler ve Lazer Tedavisi başlıklı makalemizde Cilt Lekeleri, Hamilelik ve Karaciğer hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here