Ana sayfa Diyet ~ Zayıflama Evde Yapabileceğiniz Fitness Hareketleri

Evde Yapabileceğiniz Fitness Hareketleri

Evde Yapabileceğiniz Fitness Hareketleri

Evde yapabileceğiniz fitness hareketleri nelerdir? Evde yapılabilen fitness hareketleri nelerdir? Evde hangi fitness hareketlerini yapabiliriz?

 

Fitness deyince hemen aklınıza spor salonları, çeşitli ağırlık aletleri, dambıllar gelmesin. Fitness, doğru uygulandığında evde de yapılabilir. Çeşitli fitness hareketleri bulunmakla birlikte,  aletlerle çalışmak istemeniz durumunda fitness mağazalarından temin edebileceğiniz  aletler de mevcut. Size uygun ağırlıklarda olan bir dumbel seti yeter de artar bile. Bu yazımızda sizlere evde yapabileceğiniz bazı fitness hareketlerini göstereceğiz.

 

Evde Yapabileceğiniz Fitness Hareketleri

Yağ yakmak, zayıflamak ya da kas yapıp vücut geliştirmek için çeşitli fitness hareketleri mevcut. Bu hareketlerle vücudunuzu forma sokup, biçimlendirebilecek ve sıkılaşabileceksiniz.

 

Squat Hareketi

Bu fitness hareketi mutlaka günlük egzersiz programınıza eklenmelidir. Aslında çok bilinen bir fitness hareketi olmasına karşın, yararları hakkında pek bir şey bilinmez. Oysa ki squat hareketi, özellikle kalça ve basendeki yağları hedef alıp, kalçayı küçültüp sıkılaştırır.

 

Aynı zamanda üst bacaklar için güzel sonuçlar almanız mümkün. Fitness hareketlerini evde yaparak seksi, sıkı ve şekilli bir kalçaya sahip olmak istiyorsanız, squatı mutlaka düzenli olarak yapmalısınız.

 

Lunge Hareketi

Evde yapılabilecek fitness egzersizlerine, lunge hareketiyle devam etmeniz, ince bacaklara sahip olmanızı sağlar. Bacaklarınızı lunge hareketiyle esnetebilir ve incelmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle üst bacakları hedef alır ve orada yağ yakımını hızlandırır. Üst bacaklara uygulanan bu fitness  hareketi sayesinde sıkılaşabilir ve biçimlenebilirsiniz.

 

Bu iki fitness hareketini salon dışında evde ya da iş yerinde uygulayabilir, formda, fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Belirli sayılarda yapılan squat ve lunge hareketlerini videodan izleyip uygulamanız, yanlış bir hareket yapıp zarar görmenizi önleyecektir. Artık evde hangi fitness hareketlerini yapabileceğinizi öğrendiniz, şimdi artık zaman kaybetmeden squat  ve lunge yapmaya…

Bir önceki yazımız olan Zayıflama Tekniği Hollywood Yıldızları Nasıl Uyguluyor başlıklı makalemizde Diyet, Kahve ve Kilo Diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here