Ana sayfa Güzellik Kozmetik Ürünleri Hakkında Bilgiler

Kozmetik Ürünleri Hakkında Bilgiler

Kozmetik Ürünleri Hakkında Bilgiler

Kozmetik kullanımı oldukça yaygın ve büyük bir pazara sahip. Herkesin aklında hep “gerçekten işe yarıyor mu” sorusu var. Sadece maddi kazanç mı yoksa insan sağlığını düşünüyor mu? Bütün bu soruların cevabı kozmetik seçiminde dikkat edilmesi gereken kurallarda saklıdır. O halde kozmetik seçerken…

 

Doğal ürünleri tercih edin

Hem sağlık hem de kozmetik ürünlerinde sürekli bir doğaya dönüş söz konusu. Kozmetiklerin ciddi zararlar vermesi nedeniyle ve gerçek çarelerin doğada bulunması sebebiyle doğal içerikli ürünler üretilmeye başlandı. Doğada bulunan maddelerle hazırlanan ürünler hem zararsız hem da daha etkili.

 

Sağlık bakanlığı onayı olmasına dikkat edin

Kullanılan kozmetik ürünlerinin mutlaka gerekli izin belgelerine sahip olması gerekiyor. Üzerinde bu onayları görmediğiniz ürünleri satın almaktan ve sahte ürünlerden mutlaka kaçınmalısınız.

 

Cilt tipine göre seçim yapın

Her kozmetik ürünü her cilt tipine uygun değildir. Bu yüzden kozmetiklerden verim alabilmek için cilt tipine göre kozmetik ürünler seçilmeli.

 

Son kullanma tarihine dikkat edin

Kozmetik ürünlerinin de tıpkı ilaçlar gibi son kullanma tarihleri olabilir. Özellikle %100 doğal ürünler diğerlerine nazaran daha çabuk bozuluyor. Bu gerçek göz ardı edildiğinde kullanılan üründen verim almak bir yana ciltte alerji ve tahriş oluşabilir.

 

Sadece siz kullanın

Kullanılan kozmetik ürünleri hijyen açısından sadece bir kişiye ait olmalı. Kremlerin ve benzer ürünlerin ağzı açık bırakılmamalı.

 

Cildinizi gözleyin

Fayda görüp görmediğinizi anlamak için cildinizi gözlemelisiniz. Cilt renk ve noktalanma gibi işaretler veriyorsa ürün size göre değildir.

Bir önceki yazımız olan Ciltte Oluşan Çatlaklara Çözümler başlıklı makalemizde Doğum, Kozmetik Ürünler ve Krem hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here