Ana sayfa Güzellik Peeling Nedir, Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling Nedir, Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling Nedir, Peeling Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmanın yolu yeme içmemize dikkat etmekte ve uyku düzenimizi bozmamaktan geçiyor. Bunun yanında sağlıklı ve genç bir cilt için cildi düzenli olarak temizlemek de çok önemlidir.

 

Peeling Nedir, Peeling Nasıl Yapılır?

Farklı şekillerde temizlenen cilt kendisini yeniler ve daha aydınlık bir görüntüye sahip olur. Cilt temizleme yöntemlerinden biri de peelingtir.

 

Peeling, cildin ölü hücrelerden arındırılması şeklinde yapılıyor. Bir anlamda cilt soyma işlemi olarak da yapılan peelingte esas olan ciltteki gözeneklerin peelingteki yuvarlak moleküller ile boşaltılması ve cildin üst katında bulunan ölü derilerin atılmasıdır. Peeling genellikle yüze uygulanır ama vücudun her bölgesindeki deriye de peeling ile bakım yapılabiliyor.

 

Peeling ölü derileri atıyor ve alttaki daha genç ve parlak cildin oraya çıkmasını sağlıyor. Peeling lazer ile de uygulanabildiği gibi kimyasal ve organik bileşenlere sahip yüz temizleme maddeleri ile de basitçe gerçekleştirilebilmektedir.

 

Peeling, evde basit yüz temizleme maddeleri ile yapılıyor ancak bunun dikkatli yapılmasında fayda vardır. Göz çevresindeki deriler çok hassas olduğu için peeling maddesinin buraya değdirilmemesi gerekiyor.

 

Peeling hakkında daha önceden de bazı makaleler yazdık. Diğer peeling konularımızı okuyarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece peeling nasıl yapılır sorusunun cevabını daha iyi kavramış olursunuz. Ayrıca peeling dışında bazı cilt bakım önerileri içeren yazılarımızda bulunmaktadır. Cilt bakımı ve estetik güzelliği ile ilgili birçok içeriğimizi ücretsiz olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Ciltte Oluşan Çatlaklara Çözümler başlıklı makalemizde Doğum, Kozmetik Ürünler ve Krem hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here