Ana sayfa Diyet ~ Zayıflama Dukan zayıflama sırları

Dukan zayıflama sırları

Dukan zayıflama sırları

Yaz gelmeden fazla kilolardan kurtumalıyız ve zayıflamanız gereken rakam 5-6 fazlası değilse dukan diyetini mutlaka denemelisiniz. Dr. Dukan’dan zayıflamanıza yardım edecek değişik öneriler.

 

Dukan diyetinde zayıflama sırları

Soğuk su için

soğuk suyun sırrı nedir? vücut içtiğiniz suyun sıcaklığı ne olursa olsun suyun ısısını vücut ısısına dengeler. 4 derece soğuk bir su içerseniz vücut 4 derecelik soğuk suyu 36 vücut ısısına getirmek için kalori harcayacaktır. buda fazladan kalori yakmanız için çok iyi bir fırsat olabilir.

 

*Zayıflarken duraklamayı kırmak için : yeşil çay

Diyet ve spor yapıyorsunuz, dukan diyeti süper işe yaradı her şeyi harfi harfine uyguladınız. Ama oda ne, birden kilo vermeniz durdu! Eyvah ne yapmalı!

Telaşlanmanıza gerek yok bu zayıflarken herkesin başına geliyor. Öncelikle yanlış yapıp yapmadığınızı kontrol edin, sonrasında şişkinlik – ödem var mı yada adet öncesi, menopoz gibi hormonal nedenlerden mi kilo veremiyorsunuz bilmeniz gerekir. Bunlarda değilse dukan diyetinde yeşil çay içmeniz gerekiyor.
3 günlük yeşil çay kürü duraklamayı kırar. 3 gün boyunca su yerine sadece yeşil çay içiyorsunuz ve duraklama dönemi geçiyor.

 

Atıştırmaları önlemek için : aroma kutusu

Atıştırma krizleri 17 – 19 saatleri arasında olur, atıştırmayı önlemek için dr dukanın araoma kutusu önerisini denemelisiniz.
Aroma kutusu : ( 6 karanfil + 6 ezilmiş kahve çekirdeği + 1 tutam vanilya + 1 tutam tarçın + 2 damla rom aroması )
Hava geçirmeyen cam, metal yada plastik bir kutuya tüm bu kokulu aromaları koyuyorsunuz ve olması için bir gün bekletiyorsunuz. Bir gün sonra aroma kutunuz hazır, atıştırmak istediğiniz anda kutudaki aromayı koklayıp kendinize hakim olabiliyorsunuz.

 

Zayıflarken yüz sarkmalarını önlemek

Vücuttan gider yağlarla birlikte bir miktar sarkma yaşanabilir, sarkmalar en çok yer çekimine dirençsiz olan yanak ve boyun bölgesinde olacaktır.

 

Yüzdeki sarkmaları önlemek için çok basit bir egzersiz hareketini alışkanlık haline getirmeniz yeterli. Dudaklarınızı büzün ve şeklini bozmadan yanaklarınızı kulaklarınıza doğru gerdirin yani dudaklarınız büzük durumdayken gülümseyin. Bu egzersizi her aklınıza gelen zamanda yapabilirsiniz.

 

Vücudun su tutması ve ödem

Eğer sizde sabahları şiş bir yüzle uyanıyor, yüzüklerinizi takmakta zorlanıyor, bacaklarınızdaki şişmeyi gözlerinizle görüyorsanız vücudunuzda ödem problemi var demektir.

Ödem probleminiz varsa kilo vermeniz zorlaşır. vücuttaki şişkinlik yağ kütlelerinin parçalanmasını önler ve zor kilo verirsiniz.
Vücuttaki ödem problemi için dukanın önerisi, sıkı tayt ve çoraplar. vücudunuzu biraz sıkan tayt yad çorap giyip her gün düzenli yürürseniz şişkinlik probleminiz geçecek ve hızlı kilo vermeye başlayacaksınız. çorapların sıkı ve elastik yapısı kan dolaşımınızı hızlandırıp kanın kalpten ve böbreklerden daha hızlı geçmesini sağlayacaktır. Eğer ödemle beraber kan dolaşımınız da yavaşsa, bu çözümün 2 kat faydasını göreceksiniz demektir. Tayt ya da çoraplarınızı giyin ve yürüyüşe çıkın. Zayıfladığınızı göreceksiniz.

 

Dukan önerisi : yogi’nin sırrı

Yemeğin cazibesine karşı koyamayanlar için duyguları kontrol eden bir yöntem bu.

Uygulaması ise çok basit

Sağ ya da sol elinizin işaret parmağını göz hizanızdan yaklaşık 30 cm uzakta ve ortada duracak şekilde kaldırın. Bakışlarınızı parmağınızın ucunda sabitleyin ve yavaşça sağa-sola hareket ettirin. Başınızı sabit tutun ve hareketin sonlandığı nokta son görüş alanınız olsun. Hareket hızınızı ise bir yönden ortaya 3 saniye, ya da bir yönden diğer yöne toplam 6 saniye olacak şekilde ayarlayın.

 

Bu hareketi 2 dakika boyunca hiç durmadan tekrarlayın. Süre hesabıyla yaklaşık 20 set yapmış olacaksınız. Bu egzersizi tamamlarken sizi yemek konusunda cezbeden şeye konsantre olun ve karşı koyup koyamayacağınızı düşünün. Dr. Dukan bu yöntemle kendi bedenleri ve fazla kilolarıyla başı dertte olan ve öz güven eksikliği yaşayan bir çok hastasına önerdiğini, şaşırtıcı ve heyecan verici sonuçlar aldığını belirtiyor. Sizde mutlaka denemelisiniz.

 

Oksijenle zayıflayın

Olay basit aslında açık hava temiz oksijen, hangi mevsim olursa olsun ciğerlerinize doldurduğunuz hava size hayat veriyor ye yemek yemenizi dengeliyor, zayıflamayı hızlandırmış oluyorsunuz.

Temiz havada her gün yürüyün ve dolu dolu hissedip nefes alın. Nefes almayı keşfedin, derin derin nefes almayı öğrendiğinizde daha önceden hiç nefes almadığınızı anlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Spor için en uygun saat hangisidir? başlıklı makalemizde Spor ve Zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here