Ana sayfa Diyet ~ Zayıflama Spor için en uygun saat hangisidir?

Spor için en uygun saat hangisidir?

Spor için en uygun saat hangisidir?

Spor yapmak için belirli bir saat yoktur. Her insan için ayrı bir hayat temposu var. Siz kendi hayat temponuza uydurup kendiniz için saatler belirleyebilirsiniz. Metabolizmanın hareketli olduğu saatlerde spor yapabilirsiniz. İçinizden gelecektir zaten spor yapmak. Egzersiz yapmaya alıştığınızda zaten yapmadan duramazsınız.

 

Her insanın vücudunuz kendine özel olan bir ritmi vardır. Vücudunuzun hangi saatlerde spor yapmaya daha uygun olduğunu keşfedin.

Eminim şuanda birçok kişi spor için en uygun saatin sabah erken saatlerde aç karnına yapılması gerektiğini düşünüyor, çünkü yıllarca bu bizlere bu şekilde anlatıldı.

 

Zayıflamak için sabah erken saatlerde mi spor yapmayız?

Hayır, yanlış, yanlış!

Sabah erken uyandık diyelim, tüm gece enerjisiz kalan vücudumuz aç.  Açken spor yapmak zor olacaktır. Etkisi ise kahvaltıda daha çok acıktıracak ve normal yiyeceğinizden daha çok yemenize neden olacaktır.

 

Ben açken hiç spor yapamadım, yapmamda zaten.

Spor için herkes iyi hissettiği zamanları seçmeli. Mesela kahvaltı yapmışsınız, aradan 1.5 – 2 saat geçmiş, mideniz hazmı ilerletmiş, enerji almışsınız tam enerji harcayacak durumdasınız, spor yapabilirsiniz.

 

Diyelim ki tüm gün çalışıyorsunuz ve 1 dakika bile spora ayıracak zamanınız yok. O halde akşam saatlerinde çokta güzel spor yapabilirsiniz. Ben kendimde en çok spor için akşam saatlerini tercih ettim. Araştırmadan önce düşündüğüm ise, tüm gün zaten metabolizmam bir şekilde hızlı ama akşamları oturuyorum, en iyisi akşam metabolizmamı spor yaparak hızlandırayım ve tüm gün aktif olurum şeklindeydi. Araştırıp öğrendikten sonrada doğru yaptığımı anlamış oldum.

 

Herkes kendisi için spora uygun saati bulabilir. Günlük işinize, okulunuza, hayat şartlarınıza göre zayıflama ve ideal kiloda kalma sürecinizi ayarlayın. Hayatınızı düzene koyduğunuzda her şey sorunsuz yolunda gidecektir.

Bir önceki yazımız olan Patates Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Beslenme, Diyet ve Kilo Diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here