Ana sayfa Güzellik Kirpik Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Kirpik Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Kirpik Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Farklı sebeplerden dolayı kirpikler zamanla dökülebilmekte ya da seyrekleşmekte olduğu bilinmektedir. Cansızlaşan kirpikler de dökülebilir ve yerine yenileri çıkmayabilir. Bu sorunu gidermek için bazı kirpik ekim yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden şu şekilde bahsedebiliriz;

 

Kirpik Ekimi Yöntemleri

Doğuştan kirpikleri az olan ya da sonradan kirpikleri dökülen kişiler için sağlık teknolojisi yeni çözümler sunuyor. Farklı teknikler kullanılarak kirpik ekimi gerçekleştiriliyor. Bazı kirpik ekimi yöntemleri kirpik cildi cerrahi bir yöntemle kesilip açılır ve kirpik kökleri birbirine paralel bir şekilde yerleştirilir. Bu uygulamanın sonunda kirpik cildi tekrar dikilerek kirpik ekimi başarı ile gerçekleştirilmiş olur.

 

Kirpik ekimi için geliştirilen diğer bir yöntem de göz kapağı cildine kirpikler ekiliyor ve ters yönden gerilerek yerleştiriliyor. Bu yöntem sayesinde daha hızlı bir iyileşme yaşanıyor. Kirpik ekiminde doğal kirpik nakli yöntemi de uygulanır.

 

Bu yöntem tek seansta uygulanıyor ve % 100 başarılı bir sonuç veriyor. Kirpik ekimi plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir ve oldukça güvenilir bir şekilde yapılır. Kadın ve erkek herkes çeşitli sorunlarından ötürü kirpik ekimi yaptırabilirler.

 

Kirpik ekimi uygulanan yönteme göre ortalama iki saat sürmektedir. Lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilen kirpik ekimi sonrasında iyileşme süresi de 3 gündür. Bazı durumlarda bu süre zaman zaman arttığı söylenmektedir. Kirpik ekim fiyatları ise değişkenlik gösteriyor. En iyi kirpik ekim fiyatları araştırmanız lazım. Ancak ucuza yaptırarak sağlığınızı geri plana atmayın. Yüzünüzde çeşitli rahatsızlıklar ve alerjiler oluşmaya başlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Ciltte Oluşan Çatlaklara Çözümler başlıklı makalemizde Doğum, Kozmetik Ürünler ve Krem hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here