Ana sayfa Güzellik Makyaj Teknikleri Uygulanırken Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj Teknikleri Uygulanırken Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj Teknikleri Uygulanırken Yapılan Makyaj Hataları

Kadınlar için güzellik ve buna bağlı makyaj teknikleri çok önemlidir. Bunun içinde, makyaj denilen bir olgu dünyamızda yer almaktadır. Bazı kadınlar kendi doğal güzellikleriyle güzel görünürlerken, bazı kadınlarda yapılan makyaj sonucu güzel görünmektedirler.

 

Makyaj Teknikleri Uygulanırken Yapılan Makyaj Hataları

İster doğal güzellik olsun isterse makyaj güzelliği olsun, yanlış yapılan bir makyaj hatası tüm güzelliğe gölge düşürebilir. Bizde bunun önüne geçmek amacıyla sizlere kadınlar tarafından en çok yapılan makyaj hatalarını sunalım dedik. İşte en çok yapılan makyaj hataları.

 

Yanlış Kapatıcı ve Fondöten Kullanmak

Kadınların en çok karıştırdığı noktalardan bir tanesi, kapatıcı ile fondötenin aynı işlevi gördüğüdür. Bu bilgi tamamen yanlıştır. Öncelikle kapatıcıyı kullanmak için mutlaka nemli bir cildiniz olsun. Arkasından kapatmak istediğiniz bölgeye çok az uygulayarak emdirin.

 

Daha fazla yedirmeye çalışmayın. Sonrasında ise fondöteni sürebilirsiniz. Genellikle kadınlar, kapatıcıyı fondöten gibi kullanma hatasına düşmektedirler. Bu hataya düşmeyin.

 

Fondöten Seçiminde Yanlış Renk

Fondöten bir çok kadının bronz göstermesi için kullandığı makyaj malzemelerinden birisidir. Fakat, çok bronz görünmek için fazla koyu renkte, fondöten sürmek yanlış bir tercih olacaktır. Bu yüzden, kış aylarında özellikle açık renkli fondöten kullanmaya özen gösterin.

 

Dudakta ve Çevresinde Dikkatsiz Makyaj Teknikleri

Özellikle, dudak renginin makyajınızla alakasız bir renk olmamasına dikkat edin. Evet kırmızı sizi seksi ve güzel gösterecektir ancak doğru renklerle ve doğru makyaj metoduyla kullandığınızda. Ayrıca, dudaklarınızın çevresini çok belirgenleştirmemeye dikkat edin.

 

Rimel Sürmede Bazı Hatalar

Aceleyle sürülen rimel kalıntıları, hem tüm makyajınızın güzelliğini bozacak hem de hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Bu yüzden rimelinizi sürerken, ağır ve dikkatli sürmeye özen gösterin.

 

Sorunlu makyaj teknikleri

Düzenli olarak makyaj yapıyor ve uzun süre cildinizde bırakıyorsanız, cilt gözeneklerinizin tıkanma ihtimali vardır. Bu, cildinizin nefes almasına izin vermeyerek sivilce, şişlik ve diğer yüz cilt sorunlarına eğilimli hale getirir. Göz çevrenizde de şişlikler fark edebilirsiniz.

 

Makyajda yapılmaması gereken makyaj teknikleri

 • Çok ürün almayın.
 • Kirli yüze makyaj yapmayın.
 • Makyajınızı sürmek için kirli fırçalar kullanmayın.
 • Kaşlarınızı eksik etmeyin.
 • Sahte kaşlar oluşturmayın.
 • Makyajınızla uyumayın.
 • Maskaranızı pompalamayın.
 • İmza görünümü oluşturun.

 

6 Adımlı makyaj teknikleri

 1. Nemlendirici ve astar. Herhangi bir makyaj yapmadan önce yüzünüzün nemlendirilmesi ve iyice nemlendirilmesi son derece önemlidir.
 2. Fondöteni uygulayın.
 3. Bir kapatıcı ile gizleme.
 4. Allık, kontür ve vurgulama (BCH)
 5. Göz makyajı zamanı.
 6. Sonunda tatlı dudaklar!

 

Makyajdan sonra nelerden kaçınmalısınız?

Yüzme, sauna, buhar odası ve diğer sıcak ortamlar gibi etkinliklerden kaçının. Yüze dokunmaktan kaçının. Yüzdeki ürünlerin daha uzun süre dayanması için sprey sabitleyici veya sabitleyici toz kullanın. Makyajı bozmadan ciltteki fazla yağı emen kurutma kağıtları/kağıtları kullanın.

 

Makyaj uygulamasından önce yüz hazırlığının beş adımı nelerdir?

 1. Cildinizi temizleyin.
 2. Pürüzsüz cilt dokusu için pul pul dökün.
 3. Nemlendirici uygulayın.
 4. Dudaklarınızı eksfoliye edin ve nemlendirin.
 5. İhtiyaçlarınıza uygun astarı pürüzsüzleştirin.

 

Makyajı parmakla mı yoksa süngerle mi yapmak daha iyi?

Parmaklar, hızlı ve doğal bir uygulama için en iyisidir ; süngerler kusursuz bir yüzey elde etmek için iyidir; ve fırçalar tam kapsama için idealdir. Ve bazen, biraz karıştırma ve eşleştirme uzun bir yol kat edebilir.

 

Herhangi bir makyaj teknikleri yapılmadan önce yapılması gereken ilk şey nedir?

Herhangi bir cilt bakımı rutininde ve herhangi bir makyaj yapmadan önce ilk adım temizlik olmalıdır. Bu, cilt yüzeyindeki tüm kir, yağ ve safsızlıkları gidermek içindir. Bu nedenle, yüzünüzü daima ılık suyla yıkayın. Cilt tipinize göre yumuşak ve hafif bir temizleyici kullanın.

Bir önceki yazımız olan Cilt Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal 2 Maske başlıklı makalemizde Maske hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here