Ana sayfa Güzellik Sarışınlar İçin Gece Makyajı Önerileri

Sarışınlar İçin Gece Makyajı Önerileri

Sarışınlar İçin Gece Makyajı Önerileri

Bugünkü yazımızı sarışın bayanlar için yazacağız. Özellikle gece dışarı çıkarken doğru gece makyajı yapmak için çaba gösteren her kadın gibi sarışın kadınlar da buna oldukça dikkat etmektedirler. Bu yazımızda sarışınların gece dışarı çıkarken makyajlarında dikkat etmesi gerekenleri ve bu makyajla ilgili önerileri sizlerle paylaşacağız. Özellikle sarışın kadınların ilgisini çekecek öneriler bakalım nelermiş.

 

Sarışınlar İçin Gece Makyajı Önerileri

Geceleri yoğun ışıklar sizi boğacaktır. Bu yüzden yüzünüze süreceğiniz pudrayı transparan pudra olarak seçin ve bunu bir fırçanın yardımıyla güzelce tüm yüzünüze yedirin. Süreceğiniz transparan pudra da ton farkının ortaya çıkmasını önlemek için mutlaka boyun bölgelerinize de bu pudradan sürmeyi ihmal etmeyin. Böylece, ortaya çıkabilecek ton farkını önlemiş olursunuz.

 

Sarışınlara en çok hangi gece makyajı yakışır?

Sarışın olarak günlük makyajınız için gerçekten hafif, doğal renklere odaklanmak istiyorsunuz. Özellikle bej, şeftali ya da pembe tonları olan renkler harika duracaktır. Pembe bir allık, pembe veya bej göz farı ve nötr renkli bir ruj, makyaj çantanızın temel unsurları olmalıdır.

 

Allıkların renk tonu mat renklerden seçiniz ve o şekilde yüzünüze uygulayınız. Sarışın kadınlar mutlaka baskın ve vurgulu tonlardaki renkleri kullanmalıdırlar. Bu yüzden fondöten seçerken, mutlaka yarım ton daha koyu tonlarda bir renk seçiniz. Ayrıca, gözlerinizin üstünü ve altını mutlaka aydınlatmaya dikkat edin.

 

Sarışınlar hangi renk maskara kullanmalı?

Doğal olarak sarı saçlara sahipseniz, solgun kirpiklere de sahip olabilirsiniz. Belirgin kirpikler olmadan cesur göz gece makyajı tamamlanmayacağından, sahip olduklarınızı tamamlayan bir maskara arayın. Siyah bir gölge çok sert olabilir, bu nedenle günlük kullanım için kahverengi bir maskara deneyin.

 

Sarışın kadınlarda özellikle altın rengi gece yapılacak makyaj için çok uygundur. Kontrast renklerle gölge yapmayı ihtimal etmeyin. Sarışın kadınlar gece makyajı yaparken ruj tercihinde koyu renkleri tercih etmelidirler. Ayrıca ruj tercihlerinde ışıltılı ve parlatıcılı rujlar hoş duracaktır.

 

Sarışınlara hangi renkler yakışmaz?

Uzak durulması gereken renkler Aslında soluk sarılar sıcak renklerden hep birlikte kaçınmalıdır. Aynı şekilde, sarışınlar mavi, pembe ve sarının soluk tonları gibi soğuk renklerden ve mavi alt tonlu kırmızılardan kaçınmalıdır.

 

Yüzünüze uyguladığınız tonların birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmeye özen gösterin. Yukarıda bahsettiğimiz önerilerle, artık geceleri dışarı çıktığınızda daha çok fark edilecek ve daha çok göze çarpacaksınız.

 

Sarışınlara en çok hangi ruj yakışır?

Açık tenli sarışınlar, pembeler ve mercanların yanı sıra hafif kayısı tonları ile ten rengi tonlarda müthiş görünüyor. Kırmızı rujlar sarışınlarda harika durur ama kırmızılar her zaman aldatıcıdır. Mavi veya kahverengi alt tonlu gerçek bir kırmızı arayın. Üstte şeffaf bir kat parlatıcı ile kırmızı dudaklarınızın etkisini daha da artırabilirsiniz.

 

Sarışınlar siyahlar içinde güzel görünür mü?

Çoğu sarışın siyahla iyi görünür, ancak ara sıra koyu barut grisi veya mürekkep mavisi daha yumuşak ve daha gurur verici bir seçimdir. Soluk tenli sarışınlar, siyah veya parlak gibi güçlü bir renkle uygun şekilde kontrast oluşturduğu takdirde beyazda süper görünebilir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal 2 Maske başlıklı makalemizde Maske hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here