Ana sayfa Güzellik Ucuz Kozmetik Ürünleri

Ucuz Kozmetik Ürünleri

Ucuz Kozmetik Ürünleri

Kozmetik ürünleri hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Her gün cildimizi bu ürünlere teslim ediyorsak bu ürünlerin iyi olması gerekmez mi? Cildimiz kesinlikle bunu hak ediyor. İyi ürünler en pahalı ürünler anlamına gelmiyor fakat ucuz kozmetik ürünleri için çok farklı bir durum söz konusu. Bu kozmetik ürünlerin neden bu kadar ucuz olduğunu düşünürseniz aklınıza birçok neden gelecektir.

 

• Sağlıksız üretim ortamı
• Kalitesiz hammadde
• Sağlıksız katkı maddeleri

 

Ucuz kozmetik ürünlerinde yukarıda sayılan üç madde bulunmaktadır. Sağlıksız kozmetik ürünleri insan sağlığı için tehlike teşkil ediyor. Saç boyaları, el ve yüz kremleri, fondötenler, rujlar gibi sayısız kozmetik ürünlerinin içerisinde ortalama %70 kimyevi madde bulunmak ta. Kazanç amacı güdülerek saklanan bu gerçek artık gözler önüne serilmeli.

 

Ucuz kozmetik ürünlerinin içinde bulunan bu maddeler çeşitli yollarla vücut tarafından emiliyor. Ucuz kozmetik ürünleri çeşitli cilt hastalıkları, alerjik durumlar, migren hatta çeşitli kanser türlerine bile sebep olabilir.

 

Kozmetik ürünlerinin kanser riski son yıllarda ciddi oranlarda saptanmış durumda. Bu ürünleri kullananlar kadar bu ürünlerin imalatında çalışan insanlarda risk altında bulunuyor.

 

Her kozmetik ürününde bir takım yan etkiler bulunmakta. Ucuz kozmetiklerin zararı kıyas edilemeyecek kadar kötü tabiata sahip. Bu yüzden aşırı ve gereksiz kozmetik kullanımından kaçınmalı ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir.

 

Kozmetiklerin kullanımı sırasında görülen tesir ve belirtiler doğrultusunda kozmetik kullanımında dikkatli olunmalı. Mutlaka gün sonunda sadece su ile temizlenmek kozmetik ürünlerinden görülen zararı azaltacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ciltte Oluşan Çatlaklara Çözümler başlıklı makalemizde Doğum, Kozmetik Ürünler ve Krem hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here