Ana sayfa Yaşam Varis Çorabı Nasıl Kullanılır

Varis Çorabı Nasıl Kullanılır

Varis Çorabı Nasıl Kullanılır

Varis çorabı bacaklarınızdaki kan akımına yardımcı olur ve bacaklarınızın şişmesini önler. Bu konuda dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır;

Doktorunuzun önerdiği süre boyunca varis çorabını kullanmaya devam ediniz. Varis çorabını sabahları yataktan inmeden önce giyin. Eğer gün içinde çıkarmak gerekirse tekrar giyerken bir müddet uzanın bacaklarınızı biraz yüksekte tutun. Daha sonra giyebilirsiniz. Gece yatarken varis çorabını giymeye gerek yoktur.

 

Varis Çorabı Nasıl Yıkanır?

Varis çorabının yanlış yıkanması ürünün sünmesine ve esnekliğinin hızla yitirilmesine neden olabilir. Ancak varis çoraplarının hijyeninin sağlanması için bu varis çorabının da her çorap gibi haftada en aşağı bir defa yıkanmalıdır.

 

Çorabı tersine çevirdikten sonra beyaz kalıp sabun ile köpürtülmüş ılık suda el ile çalkalayarak kesinlikle oğuşturmadan yıkayınız. Çorabınızın en büyük düşmanı sıcak su, çamaşır makinesi ve deterjanlardır. Varis çorap kesinlikle sıkılmaz, iki havlu arasında düz olarak ıslaklığı alındıktan sonra gölge ve havadar bir yere asılır. Kurutma asla güneşte, soba yanında ve ütü ile yapılmaz.

 

Varis Çorabı Nasıl Giyilir?

Elinizi varis çorabı içine sokunuz ve topuğundan tutarak erkek çoraplarında olduğu gibi tersine çeviriniz. Varis çorabının koncunu hafifçe topuğunuzun üstünden kaydırarak bileğinize kadar getiriniz.

Varis çorabı şekilde olduğu gibi ayağınıza geçiriniz ve çorabın topuğunu ayak topuğunuza iyice oturmasına dikkat ediniz.

 

Varis Çorabı Nasıl Çıkartılır?

Varis çorabının giyilmesi gibi çıkartılmasının da özel bir tekniği yöntemi vardır. Yanlış çıkartılan varis çorabının özelliği hızla kaybolabileceği gibi iktisadi kullanım ömrü de azalmaktadır. Varis çorabının koncunu tek elinizle tutup aşağıya hafifçe çekip kıvırınız. Çorabı yavaş yavaş aşağı doğru kaydırınız. Bu durumda çorap iki kat oluşturur. Çorabı yavaşça topuğunuzun üstünden kaydırınız. Bu şekilde çorabınız hem kolay hem de yıpranmadan çıkmış olur.

Bir önceki yazımız olan Depresyondan Korunma ve Kurtulmanın Yolları başlıklı makalemizde Depresyon ve Yeşil Çay hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here