Ana sayfa Güzellik Cilt Hastalıkları İçin Aloe, Avakado Faydaları

Cilt Hastalıkları İçin Aloe, Avakado Faydaları

Cilde Hastalıkları İçin Aloe, Avakado Faydaları

Bitkilerin dilinden formüller üreterek yapılan cilt bakımlarına detaylı bir araştırma yaparak sizler için derlemeyi başardık. Hangi bitki türlerinin hangi cilt sorunlarına iyi geldiğini bu şu şekilde sıralamak gerekirse;

 

Aloe

Aloe antik Mısır döneminden beri her türlü cilt problemi için kullanılmaktadır. Fakat aloe eski bir ilaç olmaktan çok daha fazladır. Aloenin etli yapraklarının içindeki jelin, radyasyon yanıklarının tedavisini hızlandırdığını gösteren ve 1930’lardan beri yapılan çok sayıda araştırmalar, bu bitkinin çeşitli cilt sorunlarının tedavisinde son derece etkili olduğunu göstermiştir.

 

Dermabrazyon (derinin üst tabakasının çıkarılması) yapılan hastalar üzerinde yapılan hastalar üzerinde yapılan bir araştırma, aloenin iyileşme sürecini 72 saate kadar indirdiğini göstermiştir.

 

Bahçıvanlıktan hiç anlamıyor bile olsanız, aloeyi evinizde bir saksıda yetiştirebilirsiniz. Bitki çok az su ister ve bakıma neredeyse hiç ihtiyacı yoktur.Küçük yanıklar, kesikler ve diğer cilt sorunları için, aloenin alt yapraklarından bir parça koparıp, ortasından uzunlamasına yararak içinden çıkan jelatinimsi özü yaranın üzerine sürmeniz yeterli olacaktır. Ya da isterseniz bu bitkinin özünü içeren çok sayıdaki hazır ürünlerden kullanabilirsiniz.

 

Avokado

Avokado yağının, dermatit ve artritin bazı türlerinin tedavisinde kullanıldığına dair patent altına alınmıştır. ”Natural Organic Hair and Skin Care” adlı kitabın yazarı Aubrey Hampton’a göre, avokado yağıyla uzun vadeli bir tedavi uygulanması halinde, egzama iyileşmektedir. Çünkü avokado yağı, A, D ve E vitaminleri bakımından zengindir.

 

Bu vitaminler cildin sağlığını korur. Avokado yağını doğrudan kaşınan, kızarmış ya da tahriş olmuş bölgeye uygulayabilirsiniz. Yağ ağız yoluyla alındığında da aynı derecede faydalı olacaktır. Bu yüzden salatalarınıza avokado yağı dökebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Rahim Kanseri Aşısı Smear Testi Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Gebelik, Kanser ve Rahim Kanseri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here