Ana sayfa Güzellik Cilt Sorunlarına Doğal Yöntemler

Cilt Sorunlarına Doğal Yöntemler

Cilt Sorunlarına Doğal Yöntemler

Cilt sorunu yaşayan insanların ilaç tedavisinden ziyade bitkisel tedavi yöntemlerine yönelmesi, son zamanlarda bu alanda araştırma oranını da arttırmaktadır. Cilt sorunlarına doğal yöntemler bazı bitki türlerinin cilde iyi geldiği yönünde açıklamalar bulunmakta. Cilde iyi gelen doğal yöntemler içeren bitkiler şu şekilde sıralanabilir;

 

Cilt Sorunlarına Doğal Yöntemler

Salatalık

Albert Leung, salatalığın dermatiti ve yanıkları rahatlatma ve kırışıklıkları giderme özelliği nedeniyle, halk arasında çok eski zamanlardan beri kullanıldığını hatırlatıyor. Cilt sorununuz varsa, bir salatalığı soyup, varsa biraz da avokado ekleyerek blenderden geçirir. Elde ettiğiniz püreyi doğrudan etkilenmiş bölgeye sürebilirsiniz. 15 dakika ile 1 saat arası bekletebilirsiniz.

 

Yabani hercai menekşe

Bu bitki akne, egzama, impetigo, kaşıntı ve diğer cilt problemleri için kullanılan geleneksel bir ilaçtır ve modern araştırmalar da bitkinin cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılabileceğini desteklemektedir. Komisyonu bitkinin çayının cilt hastalıklarında kullanılabileceğini onaylamıştır.Bir çay kaşığı kadar kurutulmuş bitkiyle yapacağınız çayı on dakika kadar demlemeye bırakın ve süzüp için.

 

Hatmi Çiçeği

Bu bitki suda çözülen yumuşatıcı lifler içerir. Müsilaj adıyla bilinen bu lifler, çok eski zamanlardan beri cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Hatmi çiçeğinin içerdiği müsilaj, Avrupa’da cilt çatlaklarının tedavisinde kullanılan kremlerin içeriğinde kullanılır. Cilt probleminde, hatmi çiçeğinin taze köklerini meyve suyu sıkma makinesine koyup, çıkan sıvıyı doğrudan sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz.

 

Ceviz

E komisyonu ceviz yapraklarının yüzeysel cilt iltihaplarının tedavisinde kullanılabileceğini onaylamıştır. İki çay kaşığı dövülmüş ceviz yaprağını bir bardak kaynar suya atıp bekleyin. Elde ettiğiniz çayı cildin sorunlu bölgelerine sürün. Bazı herbalistler, egzama tedavisi için banyo küvetine bir avuç dövülmüş ceviz yaprağı atmanızı öneriyorlar.

 

Sarmaşık

Sarmaşık yapraklarında bolca bulunan ve saponin adıyla bilinen bileşik, cilt hastalıklarına yol açan bazı bakteri ve mantarlara karşı son derece etkilidir. E komisyonu, bu bitkinin bronşit tedavisinde kullanılabileceğini onaylamıştır. Bu da bitkinin güvenli olduğunun kanıtıdır.

 

Cilt hastalığını doğal olarak nasıl tedavi edebilirim?

Neem suyu cilt ve kanın temizlenmesine yardımcı olur. Malzeme olarak neem yaprağı içeren yüz temizleyicileri kullanabilirsiniz. Aloe Vera paketi: Akne problemlerini iyileştirmeye yardımcı olur. Cildin doğal güzelliğini korumaya yardımcı olan tıbbi özellikler içerir.

 

Hangi vitamin cilt hastalıklarını iyileştirir?

C vitamini (askorbik asit) cilt sağlığının korunmasında önemli bir rol oynar ve keratinositlerin farklılaşmasını teşvik edebilir ve melanin sentezini azaltabilir, bu da UV kaynaklı fotohasarlara karşı antioksidan korumaya yol açar.

 

Hangi eksiklik cilt sorunlarına neden olur?

B12 vitamini eksikliği ile ilişkili deri lezyonları deri hiperpigmentasyonu, vitiligo, açısal stomatit ve saç değişiklikleridir. Geleneksel tedaviye yanıt vermeyen deri lezyonları B12 vitamini eksikliğinin bir göstergesi olabilir. Malabsorpsiyon B12 vitamini eksikliğinin en yaygın nedenidir.

 

Cilt sorunlarına karşı bağışıklık sistemimi nasıl güçlendirebilirim?

Buna yardımcı olmanın bir yolu, esansiyel yağ asidi takviyeleri (GLA, EPA ve DHA) almak ve ayrıca yağlı balıklar gibi EPA ve DHA açısından doğal olarak zengin yiyecekleri yemektir . Ayrıca cilt bakım ürünlerinizde cildi yatıştıracak maddeler arayın.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi Türleri başlıklı makalemizde Cilt Lekeleri ve Kahve hakkında bilgiler verilmektedir.

4 YORUMLAR

  1. Birçok cilt sorunlarına doğal yöntemler denedim. Ancak neredeyse hiçbiri ya başarısız oldu yada çok az etkili oldu. cilt sorununa sunduğunuz bu doğal yöntemler benim cildime iyi geldi. Artık a07 sitesini sürekli takip edeceğim.

  2. Sadece cilt sorunu çekmeyen ben yokmuşum. Diğer kadınlara bakıyorum ne güzel ciltleri var. Bu cilt sorununa iyi gelen doğal yöntemleri deneyen arkadaşlar oldu mu acaba?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here