Ana sayfa Diyet ~ Zayıflama Kim Kardashian gibi sıkı kalçalara nasıl sahip olunur?

Kim Kardashian gibi sıkı kalçalara nasıl sahip olunur?

Kim Kardashian gibi sıkı kalçalara nasıl sahip olunur?

Gergin ve diri Kim Kardashian kalçalara sahip olmak her kadının hayalidir. Özellikle Kim Kardashian veya Beyonce, Jennifer Lopez ve Kalçaları gibi efsana kalçalara sahip olmayı kim istemez ki?

 

Oysa bizim toplumumuzda kadınların daha çok kalça ve basen yağları ile alakalı selülit veya aşırı yağlı kalçalar gibi sorunları vardır. Bunun çözümü aslında basittir. tek yapmamız gereken şey egzersizler ile kalça ve basen hareketleri uygulamaktır.

 

Örneğin Amerikan sosyetesinin ünlü simalarından Kim Kardashian kalçalarını, özel bir egzersiz programı ile diri ve sıkı halde formda tutuyormuş. Bu yöntem de son derece işe yaradığı zaten ünlü simanın fotoğraflarından anlaşılıyor. Eskiden Jennifer Lopez kalçalarına sahip olmak isteyen Kim Kardashian, kalçalarının görüntüsünden pek te hoşnut değilmiş. Oldukça geniş ve basenli bir görüntüye sahip kalçalarını forma sokmaya kendi kendine söz vermiş ve egzersizlerle birlikte sıkı bir programla bölgesel zayıflamayı başarmış.

 

Kim Kardashian’ın uyguladığı kalça egzersizleri ise aynen şöyle yapılıyor:

Toplama hareketi

Dik şekilde durarak harekete başlıyoruz. Sağa ve sola parmak uçlarımızda yere birşey düşmüş gibi yana eğilerek yerden alma hareketi yapıyor ve tekrar dik pozisyona geliyoruz.

 

Oturarak squat hareketi yapmak

Yerde hayali bir program varmış gibi düşünün ve sandalyeye oturup kalkma hareketi yapın. Hareketin değişik bir versiyonunu izlemek için aşağıdaki videoya bakabilirsiniz. Bu hareketleri her gün 10 dakika tekrarlayın. Kalçalarınızın zamanla gerginleşip sertleştiğini ve basen yağlarının eridiğini hissedeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Sarımsağın zayıflama ve sağlığa faydaları nelerdir başlıklı makalemizde Cilt Lekeleri, Diyet ve Kalp Krizi hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here