Ana sayfa Diyet ~ Zayıflama Liposuction Maduriyeti: Yağlar Geri Geliyor

Liposuction Maduriyeti: Yağlar Geri Geliyor

Liposuction Maduriyeti: Yağlar Geri Geliyor

Liposuction ; Vücut yağlarınız azaltmak, bel çevresini inceltmek için hızlı bir yol arıyorsunuz. Liposuction’ı denemeyin, hızlı bir karar verip ona güvenmekle hata ettiğinizi iş işten geçtikten sonra anlamaktansa, hiç yaptırmayın.

 

Liposuction Maduriyeti: Yağlar Geri Geliyor

İngiliz Daily Mail gazetesinde yayınlanan bir raporda, Amerikalı araştırmacılar Teri Hernandez ve Robert Eckel, Colorado Üniversitesi’nde liposuction’ın yağları yakmadığını aksine daha sonra yağlanmayı tekrar başlattığını üstelik vücudun beklenmedik farklı bölgelerinde bile yağlanma yaptığını bildirmişlerdir.

 

Genellikle liposuction sonrası bu yağlanmalar, kalça ve uyluk bölgesini hedef alırken, omuzlar, kollar, üst karın hatta boynu bile hedef alabilir. Ortalama kiloyu da artırır hatta obezliğe de sebep olabilir. Vücudun değişik yerlerine deri altında yağ birikimine izin verir. Uzun vadede sizi aldatan bir yöntem olduğu gibi aşırı yağlanmaya yol açar ve pahalı bir yöntemdir.

 

Yıllar geçtikçe popülaritesi artan liposuction plastik cerrahide yerini edinmiştir. Tıp uzmanlarına göre liposuction sözde güvenlidir. Ancak agresif liposuctionda yağlar hızla yakılıp aynı hızla ve artarak da geri gelir. Ve agresif liposuction aynı zamanda uzun süreli doku ve sinir hasarına neden olabilir.

 

Çok fazla et ve yağlı yiyecek tüketiminden kaçınarak, iyi uyku alarak, düzenli hareket ederek, meyve sebzeye ağırlık vererek, sigara ve alkolden uzak durarak doğal yağ yakımı sürecini başlatabilirsiniz. Bu şekilde çok daha kalıcı ve uzun ömürlü bir incelme sizinle olur. Sağlığınızdan da feragat etmemiş olursunuz.

 

Liposuction daha iyi yaşam ve diyet için bir alternatif değildir. Sanıldığının aksine emboli riski diğer bütün ameliyatlarda olduğu kadardır ve oldukça nadirdir. Hastalarda bazen uygulama alanlarında geçici uyuşukluk olur. Ayrıca yanlış uygulana liposuction ameliyatları cinsel hayatı da olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Lipödem yağları liposuction sonrası geri döner mi?

Bu bölgedeki şişlik, liposuction sonrası aylar hatta yıllar sürebilir, ancak gerçekten çözülmesi gerekirdi. Lipödem (“lippy yağ“) alanlarında yağ bir kez alındığında, geri dönmesi nadirdir ve erken belirtiler gitmiş olmalıdır.

 

Liposuction’dan yıllar sonra ne olur?

Liposuction sonrası vücudun konturu düzelir ve ideal olarak söz konusu alanlar artık vücudun geri kalanıyla orantılıdır . Bununla birlikte, liposuction yapılan bölgelerde her zaman bir miktar yağ hücresi kalacaktır. Daha sonra kilo alımı varsa, kalan yağ hücreleri daha da büyüyecektir.

 

Liposuction sonrası şişlikten nasıl kurtulursunuz?

İyileşmenin ilk aşamalarında dışarıda güneşte oturmayın, sıcak küvete dalmayın veya buhar odasına gitmeyin. Öte yandan, soğuk faydalı olabilir. Vücudun şişmiş bölgelerine buz torbası veya soğuk kompres uygulamak, liposuction sonrası şişlik ve rahatsızlığı azaltmada uzun bir yol kat edebilir.

 

Lipodan ne kadar sonra fibrozis alabilirsiniz?

Ameliyatın en yaygın ikincil etkilerinden biri fibrozdur. Birçok kişi bunu ameliyattan birkaç hafta sonra veya ameliyat sonrası sırasında fark eder. İlk başta skar dokusunda bir miktar topaklar hissedebilirsiniz, daha sonra bunların kalınlaştığını ve sertleştiğini fark edeceksiniz ve bölgede ağrı hissedebilirsiniz.

 

Lipo topaklar geçer mi?

Evet, liposuction sonrası topaklar ve şişlikler normaldir ve genellikle kendi kendine geçer . Bir işlemden sonra topaklar birkaç hafta boyunca sert hissedebilir, ancak sonunda dağılırlar ve cilt normale döner.

Bir önceki yazımız olan Detoks Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Beslenme, Diyet ve Karaciğer hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here