Ana sayfa Güzellik Genç Kalmanın Yolları

Genç Kalmanın Yolları

Genç Kalmanın Yolları

Genç kalmanın yolları arıyorsunuz değil mi? Genç kalmanın formülü ve genç kalmanın sırlarını sizler için araştırdık. Genç kalmak için yapılması gerekenler, kan değerlerinizde saklı.

 

Genç Kalmak İçin

Herkesin hayalidir genç kalmak, hiç yaşlanmamak. Fakat maalesef bir hayat döngüsü var ve herkesin sonu yaşlanmaktır. Fakat güzel yaşlanmak istiyorsanız öncelikle, genç kalmanın yollarını araştırmalısınız. Genç kalmanın ve güzel yaşlanmanın sırları için yazımızı dikkatle okuyunuz.

 

Genç Kalmanın Yolları

Genç kalmak için, yüksek kolesterolden sakınmalısınız. Kolesterol miktarınız, 150 mg/dl’yi geçmemelidir. Bu değer aşıldığında yağ damarda birikir ve çeşitli hastalıklara davetiye çıkarır. Felç, kalp krizi, bunama gibi hastalıklarla boğuşarak nasıl genç kalınabilir ki? Yüksek kolesterol miktarı, uygun diyetler ve düzenli sporla düşürülebilir

 

Akşamları, özellikle geç saatlerde yağlı beslenenlerin trigliserit değerleri hep yüksektir ve trigliserit kan karaciğeri yağlandırır. Sürekli yüksek olan bu değer, damar sertliği ve kalp krizi için bir zemin niteliğindedir. Kandaki bu yağ seviyesini düşürmek için, yağsız bir beslenme şekli uygulanmalıdır. Trigliserit değerinin düşmesiyle hem karaciğer yağlanmasından kurtulur, hem de büyük kalçalara veda edebiliriz. Unutmayın ki, fazla kilo genç kalmanın yollarından biri değildir.

 

Yüksek kan şekeri, en küçük kan damarlarına zarar verir ve çeşitli hastalıkları da beraberinde getirir. Kan şekeri yüksek olanlar acil bir şekilde kilo verip, ideal kilolarına düşmelidir. Genç kalmak için fazla kilolardan kurtulup, şeker hastalığına dur demelisiniz.

 

Tansiyonunuzu takip altına alın. Unutmayın ki yüksek tansiyon, insan ömründen çalıyor. Yüksek tansiyon tedavi edilmezse, damar tıkanıklığı, kalp krizi ve hatta felç geçirme riskiniz her zaman olacaktır.  Yüksek tansiyon tedavisinde vereceğiniz her bir kilo, tansiyonunuzdan 3 mmHg düşürecektir.

 

Aşırı alkol alımı karaciğeri yorar ve bu da genç kalmak isteyenler için oldukça kötü bir durum. Çeşitli araştırmalar sonucunda, alkol tüketiminde aşırıya kaçmanın ciddi rahatsızlıklara yol açabileceği gibi, erken yaşlanmaya da neden olduğu da ortaya çıkmıştır.

 

Genç kalmanın formüllerinden biri de; bol su tüketmektir. Vücuttan eksilen her bir bardak su, sizi geç kalmaktan uzaklaştırır.

 

Diğer bir genç kalma sırrı ise, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmektir. İşlem görmüş gıdalar, abur cuburlar, aşırı yağlı ve tatlı yiyecekler vücudu ve cildi yaşlandırır.

 

Genç kalmanın yolları bu kadarla bitmiyor, unutmayın ki; genç kalmak istiyorsanız öncelikle sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ruh Sağlığı Nasıl Geliştirilir? başlıklı makalemizde Depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here