Ana sayfa Diyet ~ Zayıflama Haftada 2 (iki) Kilo Diyeti

Haftada 2 (iki) Kilo Diyeti

Haftada 2 (iki) Kilo Diyeti

Haftada 2 Kilo Diyet Listesi

Kilo diyeti listesi amacı, aç kalmadan sadece 7 günde 2 kilo zayıflamak Çok seçenekli, esnek diyet programını denedik sonuca sizde ulaşacaksınız.

 

Sağlıklı olmak şartıyla bir hafta içerisinde 2 kilo verebilmeniz mümkün. Haftada 2 kilo fazla yağ yakabilmeniz imkansızdır, vücudunuza zarar verecek , sizi aç bırakacak diyetlerden uzak durmanız gerekir. Diyetimizi uygulamakla beraber seveceğiniz bir sporla desteklememiz gerekiyor. En kolayı yürüyüşle işe başlayın, günde bir saatten az olmadan orta tempoda yürüyün.

 

Haftada 2 (iki) Kilo Diyeti

Diyet programına yeni başladığınızda vücudunuz çok çabuk tepki verecektir ve kısa zamanda sağlıklı ideal kilonuza ulaşacaksınız. Haftada en fazla iki kilo verebilirsiniz daha fazla verirseniz vücudun yaktığı yağ değil kas kütlenizdir yada vücudunuzdaki suyu alır.

 

Bu nedenle diyetle beraber yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi bol bol su içmektir. Günde en az 8 bardak su içmeniz gerekiyor. Suyu sevmiyorsanız içmek için kendinizi biraz zorlayın. Kendinize değişik seçenekler sunabilirsiniz. Sürahinize bir elma dilimi yada limon, mandalina parçaları atarak aromalı su bile içebilirsiniz.

 

Kilo diyeti başlarken

Sabah uyandığınızda mutlaka Bir bardak su için.

Sabah Kahvatlı

– 2 Çay bardağı şekersiz çay yada bitki çayı veya daha iyisi yeşil çay

– 1 dilim az yağlı peynir yada 1 haşlanmış yumurta

– 3-5 adet zeytin ve 2 adet ceviz içi

– mevsim yeşillikleri

– 2 dilim kızarmış ekmek

 

Ara Öğün

– İki yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt yada 1 çay bardağı az yağlı süt

– Bir küçük portakal yada iki küçük mandalina

 

Öğlen

– Bir kase yağsız sebze çorbası

– 2 köfte büyüklüğünde haşlanmış tavuk

– 4 yemek kaşığı az yağlı yoğurt

– Bir dilim kepek yada çavdar ekmeği

– mevsim yeşilliklerinden yağsız salata

 

Ara öğün

– 1 küçük yaş hurma yada 6-7 adet kuru hurma

– 1 Adet galeta

 

Akşam

– Bir kase yağsız mercimek çorbası

– 4 yemek kaşığı susuz, çok pişmiş sebze yemeği

– 1 bardak az yağlı yoğurtla yapılmış ayran

– 1 dilim çok ince kesilmiş ekmek

– Mevsim yeşilliklerinden oluşan yağsız ,sirke katılmış salata

 

Ara Öğün

– Bir çay kaşığı toz sıcak çikolata ile bir çay bardağı az yağlı sütle

yapılmış sıcak çikolata

– Bir küçük yeşil elma

 

Haftada 2 kilo diyeti gerçekçi mi?

Birçok uzmana göre haftada 0,45 – 0,9 kg kaybetmek sağlıklı ve güvenli bir orandır. Bundan fazlasını kaybetmek çok hızlı kabul edilir ve sizi kas kaybı, safra taşları, beslenme eksiklikleri ve metabolizmada düşüş gibi birçok sağlık sorunu riskine sokabilir.

 

Haftada 2 kilo diyeti için kaç kalori almalıyım?

Haftada yaklaşık yarım kilo vermek için (sağlıklı bir hedef), günde 500 kalorilik bir açığa ihtiyacınız var.

 

2 kg kilo kaybı fark edilir mi?

Çoğu insan için, yaklaşık 5 kilogramın veya 10 poundun üzerindeki herhangi bir kilo kaybı, başkaları tarafından inkar edilemez bir şekilde fark edilecektir. 2kg, 3kg, 4kg bile yetmez. Unutmayın, bu rehber fazla kilolu kişiler içindir. Fazla kilolu değilseniz, 2-5 kg’lık bir kilo kaybı herkes için acı verici olacaktır.

 

Kilo kaybını ilk nerede fark edersiniz?

Bazı insanlar için ilk göze çarpan değişiklik bel kısmında olabilir. Diğerleri için, ilk değişiklik gösteren göğüsler veya yüzdür. İlk olarak kilo aldığınız veya verdiğiniz yer, yaşlandıkça muhtemelen değişecektir. Hem orta yaşlı erkekler hem de postmenopozal kadınlar ağırlıklarını orta kısımlarında depolama eğilimindedir.

 

İlk olarak nerede kilo verilir?

Çoğunlukla, kilo vermek içsel bir süreçtir. Önce karaciğer, böbrek gibi organlarınızı saran sert yağlardan, ardından bel ve basen yağları gibi yumuşak yağlardan kurtulmaya başlayacaksınız. Organların çevresinden yağ kaybı sizi daha zayıf ve daha güçlü yapar.

 

Vücudun hangi kısmı yağ kaybetmek için en zordur?

Bacak, yüz ve kol gibi bölgelere karşın mide ve karın bölgemizde bulunan beta hücreler bu bölgelerdeki yağların kolayca eritilmesini ve kilo verilmesini zorlaştırır. Bununla birlikte, araştırmalara göre, göbek yağının kaybedilmesi en zor olanıdır, çünkü oradaki yağın parçalanması çok daha zordur.

Bir önceki yazımız olan Su İçmek Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde Beslenme, Kahve ve Zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here