Ana sayfa Diyet ~ Zayıflama Karın Yağları Nasıl Eritilir Göbek Nasıl Zayıflatılır

Karın Yağları Nasıl Eritilir Göbek Nasıl Zayıflatılır

Karın Yağları Nasıl Eritilir Göbek Nasıl Zayıflatılır

Karın yağları nasıl eritilir göbek nasıl zayıflatılır?

Göbek ve karın yağları, bir çoklarımız için hep şikayet konusu olan bir bölgesel kilo sorunu olagelmiştir. Yazın verilen kilolar ve iştahın kapanması, hava sıcaklığının uygunluğu ve günlerin uzun oluşu nedeniyle hareket etme imkanı bulan vücudumuz, kış aylarında hareketsizliğe mahkum olmakta ve bu da karın, göbek yağlanmasına neden olmaktadır.

 

Bu nedenle göbekte bulunan fazla kilolar ve karın yağlanması için sizlere özel bir yazı hazırlamaya karar verdik. Karın yağları aslında tek bir zayıflama formülünün değil, birden fazla zayıflama yönteminin bir arada kullanılması ile kolayca başa çıkılabilecek bir bölgesel zayıflama meselesidir. Karın yağları nasıl eritilir cevap olarak şu tedbirleri almanızı önerebiliriz:

 

Göbek yağları spor ve egzersizle nasıl erir?

Tüm bölgesel kilolarda olduğu gibi karın yağlanması da kesinlikle egzersiz yapılmadan yok edilememektedir. O nedenle düzenli spor egzersizleri ve zayıflama hareketleri, kesinlikle yapılması gerekmektedir. Zayıflama hareketleri, aletli ya da aletsiz yapılabilir. Göbek ve karın zayıflaması için zayıflama aletleri kullanmak isterseniz özellikle mekik aleti ile kondisyon bisikleti ve yürüyüş bandı önermekteyiz. Zayıflama aletleri kullanmadan yapılacak zayıflama hareketleri için ise bölgesel zayıflama hareketleri yazımıza bir göz atmanızda fayda var.

 

Egzersizin yanında günlük hareketlerimizde bazı ayrıntılara dikkat etmek te göbek eritmek için son derece faydalı olacaktır. Misal olarak Dik yürümek, yere eğilmeye üşenmemek, merdiven çıkmak, bol yürüyüş yapmak ta göbek eritmek için önemli faydalar sağlayacaktır. İmkanınız olduğu takdirde haftada 3 kez 45 dakika serbest yüzme egzersizleri yapmak ta karın yağlarını eritir.

 

Beslenme ve diyet ile karın yağları nasıl erir?

Karın yağlarını eritmek ve göbek zayıflatmak için özellikle üşük kalorili besinler tüketilmeli, yağlı gıdalardan uzak durulmalıdır. Sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme yöntemi, egzersizlere büyük oranda yardımcı olmakta ve karın yağlarından kalıcı olarak kurtulmak için olanak sunmaktadır. Bölgesel zayıflamada bazı süper yiyecekler göbek zayıflaması ve kilo verme sürecine büyük katkıda bulunmaktadır.

 

Yağsız yoğurt, greyfurt suyu, brokoli, lahana yaprağı, brüksel lahanası, kereviz, kırmızı lahana, tere, dereotu, yeşil çay, bu tür yiyecek ve içeceklere örnek olarak verilebilir. Burada yağsız yoğurt gibi kalsiyum içeren gıdalara özel önem vermek gerekmektedir. Çünkü kalsiyumun karın kaslarının yağ yakmasını hızlandırdığı ve göbek bölgesi zayıflaması ve incelmesi için oldukça önemli olduğu yurt dışında yapılan bazı deneylerde de kanıtlanmıştır. Bunun yanında ananas suyu gibi tropikal meyve suları da hem tok tutucu hem de metabolizmayı hızlandırıcı etkisi nedeniyle günde 1 su bardağı içilmesinde ayda görülmektedir. Günlük 10 su bardağı su içmekte karın yağları eritmek için hayati öneme sahip olduğunu da belirmeden geçemeyeceğiz.

 

Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları ile karın yağları nasıl erir?

Özellikle alkolden uzak durmak göbek eritmek için çok büyük ehemmiyete sahiptir. Zaten alkolün bira göbeği adı verilen göbek yağlanmasına neden olduğunu hepimiz biliyoruz. 5 ya da 6 öğün beslenmek, geceleri geç saatlerde atıştırmamak, günlük en az 7 saat gece uykusu çekmek, iyi kahvaltı yapmak, stresten uzak durmak, bolca açık havada gezintilere çıkmak, gülmek ve kahkaha atmak, olumlu düşünmek gibi değişik alışkanlıklar ve aktiviteler de göbek eritmek için muazzam faydaları bulunan sağlıklı yaşam önerileridir.

Bir önceki yazımız olan Sarımsağın zayıflama ve sağlığa faydaları nelerdir başlıklı makalemizde Cilt Lekeleri, Diyet ve Kalp Krizi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here