Ana sayfa Diyet ~ Zayıflama Kavitasyon Yöntemi Zayıflatır mı?

Kavitasyon Yöntemi Zayıflatır mı?

Kavitasyon Yöntemi Zayıflatır mı?

Kavitasyon yöntemi ultrason yöntemiyle cildin dış yüzeyine uygulanan ve ses dalgalarının enerjiye dönüşerek yağları parçalama işlemidir. Cerrahi olmayan kavitasyon uygulaması boyunca beklenilen sonucu desteklemesi açısından yağsız diyet programları ve beraberinde bol su içilmesi gerekiyor.

 

Kavitasyon Yöntemi Zayıflatır mı?

Kavitasyon uygulamasının ilk seansında 2-10 cm arasında bir incelme gözlenebilir. Yaklaşık 10-15 gün aralıklarla uygulanan seanslar genellikle haftada iki ve daha sonra haftada bir seans olmak üzere devam edebiliyor. Fakat kişinin durumuna göre bu seansların sayısı da farklılaşabiliyor.

 

Selülit ve fazla yağlanmada son derece etkili olan bu yöntem ağrısızdır ve son derece güvenlidir. Kavitasyon; karın, bel çevresi, basen, kollar, bacaklar, ayak bilekleri, gıdı ve sırt bölgesinde uygulanabiliyor. Hamilelerde, cilt hastalıklarında, yüksek ve düşük tansiyon, kalp rahatsızlığı, diyabet ve tümörlü kişilere kesinlikle tavsiye edilmiyor.

 

Kavitasyonun yan etkileri nelerdir?

Düşük riskli bir prosedür olmasına rağmen, geçici olan bazı hafif yan etkiler yaşayabilirsiniz.

  • Morarma veya kızarıklık. Lipo kavitasyon tedavisinden sonra ilk birkaç saat ciltte morarma veya kızarıklık fark edilebilir.
  • Susuzluk.
  • Cilt hassasiyeti.
  • Cilt Düzensizlikleri.
  • Baş ağrısı.

 

Kavitasyon uygulamasının ilk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyon da sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için; yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

 

Kavitasyon yöntemi kasları etkiler mi?

Kas lifleri, sinirler, kılcal damarlar ve damarlar daha yoğun bir yapıya ve yüksek bir elastikiyet katsayısına sahiptir, kavitasyon onları etkilemez ve hatta tam tersi yerel bir mikro masajı vardır.

 

Eritilen yağların vücuttan atılması için kavitasyon uygulamasından bir gün ve önce ve bir sonraki en az 2,5 lt su içilmesi öneriliyor.

 

Kavitasyon yöntemi zararlı olabilir mi?

Ultrasonik kavitasyon yöntemi, hiçbir zararlı riski olmayan mükemmel bir seçimdir . Ameliyatsız, yağ hedefleme prosedürüdür. Kesi yok, anestezi yok, iz yok, selüliti ve lokalize yağları azaltmak için ağrısız bir yöntem.

 

Diğer yöntemlere göre çok daha kalıcı sonuçlar sağlayan kavitasyon yöntemi kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de rahatlıkla uygulanabiliyor. Bölgesel olarak idealiniz de ölçülere kavuşurken bu yöntem sayesinde cildiniz de her zamankinden daha sıkı bir yapıya kavuşuyor.

 

Kavitasyon organlara zarar verebilir mi?

Cihaz sadece yağ hücrelerini hedeflemek için kalibre edildiğinden, çevre doku veya organlarda başka herhangi bir hasar meydana gelmez. Lipo Kavitasyon işlemi sırasında ultrasonik dalgalar hedeflenen yağ hücrelerini parçalamaya başlar.

 

Kavitasyon yöntemi kimlere yapılmamalıdır?

18 yaşından küçük bireylere işlem önerilmemektedir. Hamile kadınlar ve epileptik bireyler bu işlemi yapmaktan kaçınmalıdır. Tansiyon, şeker ve kanser gibi rahatsızlıkları olan kişiler Ultra kavitasyon yöntemi tedavisini kullanmamalıdır.

 

Kavitasyon tedavisinden sonra ne yapılmamalıdır?

Yağ metabolizmasına yardımcı olmak için 24 saat boyunca az yağlı, düşük karbonhidratlı ve düşük şekerli bir diyet yiyin. Detoksu iyileştirmek için kardiyo egzersizi de teşvik edilir. 24 saat boyunca alkol ve nikotinden kaçının. 24 saat boyunca saunalardan, sıcak küvetlerden veya aşırı sıcaklıklardan kaçının.

 

Kavitasyondan sonra yağa ne olur?

Ultrason yağ kavitasyon tedavisi, lenfatik ve üriner sistemler yoluyla yağ ve toksinleri ortadan kaldırarak çalışır. Vücut, bir tedaviden sonra yağ ve toksinleri düzgün bir şekilde ortadan kaldırmak için üç güne ihtiyaç duyar. Tedavi aralıklarının da bunu yansıtması gerekir; her seans arasında en az üç gün geçmelidir.

 

Ultrasonik kavitasyon yöntemi kanserli midir?

Bugüne kadar, ultrasonik kavitasyon yöntemi makinelerinin kansere neden olduğuna dair bir kanıt yoktur. Radyofrekanstan farklıdır. Elektif kozmetik prosedürlerin çoğu kronik kanserde kontrendikedir.

 

Kavitasyondan sonra su içebilir miyim?

Vücudunuzun ultrasonik yağ kavitasyonuna iyi yanıt vermesini sağlamak için tedavinizden önce ve sonra en az 1,5 litre/6 bardak su için. Tedaviden sonraki üç gün boyunca 24 saatte 2 litre su alımını kademelendirin.

 

Kavitasyon yöntemi kemiklere zarar verebilir mi?

Kan olmadan kemik dokusu ölür. Bu kemiğin çökmesine neden olur. Kemiği çevreleyen eklemlerin çökmesine de neden olabilir. Kavitasyonlar vücudunuzdaki herhangi bir kemikte meydana gelebilir, ancak en yaygın kavitasyon yöntemi çene kemiğinizde meydana gelir.

 

Kavitasyon yöntemi yağ hücrelerini kalıcı olarak yok eder mi?

Kavitasyon yöntemi kalıcı mı? Tedavi vücudunuzdaki yağ birikintilerini parçaladığından, kavitasyonun genellikle kalıcı sonuçlar verdiği kabul edilir. Bununla birlikte, tedavi vücudunuzun yeni yağ hücreleri oluşturmasını engellemez ve bir kilo verme çözümü olarak görülmez.

Bir önceki yazımız olan Ruh Sağlığı Nasıl Geliştirilir? başlıklı makalemizde Depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here