Ana sayfa Güzellik Sağlıklı Bir Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Sağlıklı Bir Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Sağlıklı Bir Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözler ruhun ve sağlığın adeta birer aynası. Pırıl pırıl göz makyajı ve sağlıklı bir göz için beslenmenizden göz temizliğinize, doğal reçetelerden kozmetik ürünlerin seçimine kadar her konuda ayrı bir hassasiyet göstermeniz gerekiyor. Sebebini yazımızın devamında bahsetmiştik. Ufak bir açıklama yapmak gerekirse, kalitesiz ürünler bir süre sonra sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunun olmaması için bilindik ve kaliteli ürünler kullanmalısınız. İlk başlarda sorun yok gibi görünse de daha sonraki süreçlerde alerjik veya çeşitli hastalıklara yol açabilir.

 

Kadınların çoğu cildine gösterdiği özeni ve önemi gözüne ve göz kapaklarına göstermiyor. Oysa gözler, ruhun ve sağlığın aynası, aynı zamanda da yüzün en nazik bölgesi. Göz çevresindeki deri yüzün diğer kısımlarından 7 kat daha ince. Dış etkenlere aşırı duyarlı ve kırışıklıklara açık bir yapısı olduğundan yüze uygulanan her türlü krem ya da maske göz çevresi derisine zarar verir.

 

Bu sebepten yüz için geliştirilen hiçbir ürün göze uygulanmaz ve göze özgü ürünlerin kullanılması gerekiyor. Uzmanlara göre en doğru seçim, tahriş etmeyen ve alerjik olmayan yağsız nemlendiriciler kullanmak ve doğal yöntemlerle cildi beslemektir. Aksi halde gözünüzde oluşabilecek alerjik reaksiyonlar görülebilir. Bunun olmaması için kaliteli makyaj malzemeleri kullanmalısınız. Kaliteli makyaj malzemeleri yerine ucuz ve kalitesiz makyaj malzemeleri gözünüzde ve yüzünüzde çeşitli hastalıkların oluşmasına yol açar. Daha ucuza kullanmaya çalışmanız sizi sağlığınızdan edebilir.

 

Sağlıklı bir göz makyajı nasıl yapılır?

Makyaj uzmanları artık gösterişli makyajdan ziyade çevreye dost tamamen doğal içerikli ve tedavi edici özellikteki ürünlerin (far, eyeliner, mascara, göz kalemi) kullanılmasını tavsiye ediyor. Koyu, pullu ve parıltılı boyalarla belirginleşen gözler artık gerilerde kaldı diyebiliriz.

 

Bunun yerine hafif ışıltı veren ve daha doğal duran yeşil, kahverengi gibi renkler tercih edilebilir. Ayrıca mikroplar, maskara ve eyelinerin sıvı ortamında daha sık ürer. O yüzden üç ayda bir maskaranızı yenilemeniz en sağlıklısı. Sıvı eyeliner’dansa, kalem formunda olanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca başkalarıyla maskaranızı veya eyeliner’ınızı paylaşmayın. Krem veya losyon şeklindeki ürünler yerine toz farları tercih edin. Suya dayanıklı değil, suyla çıkabilen ürünleri kullanmanız en iyisi. Maskarayı kirpik diplerinize kadar getirmeden sürün. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere, sağlıklı kalın.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavi Türleri başlıklı makalemizde Cilt Lekeleri ve Kahve hakkında bilgiler verilmektedir.

6 YORUMLAR

  1. Göz insan vücudunun ciddi organlarından biridir. Sağlıklı bir gözünüzün olmasını istiyorsanız kadınlar kesinlikle sağlıksız göz makyajı için kullanılan ürünlerden vazgeçmesi lazım. Sağlık göz maskesi kullanmaya özen göstermeliyiz.

  2. Sağlıklı bir göz makyajı yapmak istiyorsanız öncelikle a07 sitesinin de söylediği gibi kaliteli ve sağlıklı makyaj malzemeleri kullanılmalı. Aksi halde gözlerde kızarıklık allah korusun belki de alerjiye bile sebep olabilir. Bu yüzden göz makyajı yapmak için elinizden geldiğince güvenilir markaları kullanmalısınız.

  3. Ah şu kadınlar yok mu… Güzel olmak için elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz. Biraz da erkekleri düşünerek hareket etseniz olmaz mı 😀

  4. Ucuz makyaj ve diğer kozmetik ürünleri alırken içeriğini dikkatli okumanız gerekir. Merdiven altı ürünleri kullanmak, güzelleşmenizden ziyade sağlığınızı bozabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here